X

Jumpstart Mining İle OKEx’te TONCOIN Kazanmak İçin OKB Stake Edebilirsiniz

11:31
9 Kasım 2021

OKEx Jumpstart Mining, 10 Kasım 2021 saat 12:00’de başlayacak. OKB sahipleri, OKB karşılığında TONCOIN kazanmak için OKB stake edebilecekler.

Stake Kuralları

Stake Ödüllerinin Hesaplanma Kuralları

 • Stake ödülleri, OKEx Jumpstart Mining’e katılarak elde edilen TONCOIN token’larıdır. Stake ödülleri gerçek zamanlı olarak hesaplanır ve herhangi bir zamanda iade alınabilir.
 • Saatlik Kullanıcı Ödülleri = Stake edilen kişisel OKB miktarı / Stake edilen toplam OKB miktarı * Saat başına yeni piyasaya sürülen token’lar şeklinde hesaplanır.

Örneğin: Kullanıcının stake ettiği OKB miktarı 100 ise ve o sırada stake edilen toplam OKB miktarı 100.000 ise ve saatte piyasaya yeni sürülen TONCOIN miktarı 10.000 ise:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kullanıcının saatlik ödülleri = 100/100.000*10.000 = 10 TONCOIN olacaktır.

Proje TONCOIN on-chain transfer zamanını teyit ettiğinde, OKEx, TONCOIN yatırma, çekme ve alım satım tarihleri için yeni bir duyuru yayınlayacaktır.

Stake ve Unstake (Geri Alma) Kılavuzu

 1. Stake süreci:
 • Adım 1: Mining işlemine başlamadan, OKB’lerinizi Fonlama Hesabınıza önceden aktarın;
 • Adım 2: OKEx resmi web sitesinde oturum açın ve “Finansal Hizmetler” – “Jumpstart” sekmelerine sırasıyla tıklayın;
 • Adım 3: Mining işlemi açıldıktan sonra “Stake” butonuna tıklayın, işlemde kullanmak istediğiniz OKB miktarını girin ve onaylayın.

Yukarıda belirtilen üç adımı tamamladıktan sonra mining’e başlayabilirsiniz.

 1. Geri alma süreci:
 • Adım 1: Fonlama Hesaplarına dağıtılacak olan stake ödüllerini almak için “Hasat” butonuna tıklayın.
 • Adım 2: Mining işlemi için kilitlediğiniz OKB’leri herhangi bir zamanda serbest bırakmak için “Unstake” butonuna tıklayın. Yatırılan OKB’ler otomatik olarak Fonlama Hesabınıza iade edilecektir.
 1. Mining tamamlandıktan sonra, stake edilen ve ödül olarak kazanılan token’lar etkinlik bitiminin ardından 1 saat içerisinde otomatik olarak Fonlama Hesabına aktarılacaktır.

TON Nedir?

TON, tamamen işlevsel bir Layer-1 Proof-of-stake blok zinciridir. TON, sınırsız yatay ölçeklenebilirliği sayesinde saniyede milyonlarca işlemi gerçekleştirecek ve milyarlarca kullanıcıyı, akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları barındıracak şekilde doğal olarak büyüyecek şekilde tasarlanmıştır.

TON, diğer blok zincirlerini birleştirebilir ve bunları Hypercube yönlendirme adı verilen bir teknoloji aracılığıyla birbirine bağlayabilir.

TON Storage, TON Sites ve TON DNS gibi alt servisleri, blok zincirlerin sadece birbirleriyle kolayca iletişim kurabilecekleri değil, aynı zamanda internetten dosya ve web sitelerine de erişebilecekleri ağ alt yapısını tamamlayacak.

TON’un amacı, merkezi olmayan depolama, I2P ağı, anında ödemeler ve kullanıcı dostu dApp’leri içeren bir Web 3.0 interneti oluşturmaktır.

Telegram, ağı iki yıllık geliştirme sürecinin ardından 2019’da başlattı ancak Haziran 2020’de katılımını durdurdu. O zamandan beri ağ, açık kaynaklı TON Topluluğu tarafından destekleniyor.

Bilgilendirmeler

 1. Stake için sadece Fonlama Hesabındaki OKB’ler kullanılabilir. Lütfen OKB’lerinizi önceden Fonlama Hesabınıza aktarın. Stake edilen OKB’ler kilitlenir ve istendiği zaman serbest bırakılabilir. Stake edilmemiş OKB’ler, Fonlama Hesabında görülebilir.
 2. Mining işlemi tamamlandıktan sonra, geriye kalan stake edilmemiş OKB’ler otomatik olarak serbest bırakılacaktır. Toplanmayan ödüller (Harvest) otomatik olarak Fonlama Hesabına aktarılacaktır.
 3. Alt hesaplar bu etkinliğe katılamaz.
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar