reklamı kapat
  • BTC  :  39.810,24 ₺
  • ETH  :  1.337,03 ₺
  • BCH  :  2.733,08 ₺
  • XRP  :  3,16 ₺
  • NGC  :  1,71 ₺
  • BTC 39.810,24
  • ETH 1.337,03
  • BCH 2.733,08

İş Adamlarının Yeni Oyuncağı Kripto Paralar Mı?

24 Temmuz 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Birçok zengin iş adamı, geleneksel yatırım araçlarından elini eteğini çekip kaynaklarını blockchain temelli kripto paralara yatırmaya başladı.

Milyarder kripto para yatırımcıları arasında eski koruma fonu yöneticisi Michael Novogratz, Kik Messenger kurucusu ve CEO’su Ted Livingston, yatırım kurdu Tim Draper ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gibi oldukça önemli isimler bulunuyor.

Cuban, Livingston, Draper

Bu üç iş adamının yaptığı farklı yatırımlar, dijital paraların varlıkları çeşitlendirmede, değer saklamada ve piyasa değiştirici platformlar kurmada bir araç olarak etkin rolünü kanıtlar nitelikte.

Livingston, Kin Foundation isimli bir geliştirme platformu kurmayı planladığını açıkladı. Kin Foundation, ethereum temelli bir token kullanacak. Livingston, Kin Foundation’ın token’i için ethereum’u seçme sebeplerinin geniş piyasa olanakları olduğunu vurguladı.

“Birçok blockchain’e baktık. Günün sonunda ethereum kesin seçimimizdi. Yüksek benimsenme oranı, harika bir platformu ve anında likidite sağlayan ERC20 token’leri var.”

Kripto paralar milyarderlerin yeni oyuncağı mı?

Mark Cuban, UnikoinGold projesi dahilinde ERC20 token üretim etkinliğine katılmayı planlıyor. Cuban’ın bu etkinliğe desteğini açıklaması, ethereum token’inin rüştünü ispatladığını ve bir değeri olduğunu gösterir nitelikte.

ERC-20 uyumlu, spam mailleri önleme amacıyla üretilen Credo token’lerinin yüzde 10’unu satın alan Tim Draper’ın bunun yanı sıra, diğer ethereum projeleri Bancor ve Tezos’u desteklediği biliniyor.

Michael Novogratz ise bitcoin ve ethereum’a uzun süre önce girmesiyle tanınıyor. Ancak Novogratz, fiyatlar düşmeden önce dijital varlıklarının bir kısmını satma kararı almış. Buna rağmen mal varlığının yüzde 10’unu dijital paralarda tuttuğunu açıklayan Novogratz, dijital paraların piyasa değerinin beş yıl içinde 5 trilyon doları bulabileceğini düşünüyor.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

loading...