reklamı kapat

İran’dan Bitcoin Madencilerine Kötü Haber

İran, Bitcoin (BTC) madencileri için olan elektrik fiyatını arttırıyor.
08:00
22 Temmuz 2019

21 Temmuz tarihinde İran menşeli bir ekonomi gazetesi olan Financial Tribune tarafından yayınlanan habere göre, İran Ekonomi Komisyonu sonunda kripto para madencileri için özel bir taslak hazırladı.

Haberdeki bilgilere göre Enerji Bakanı Hümayun Ha’eri konu hakkında yaptığı açıklamada madencilere özel ücretlendirme planının bitirildiğini ifade etti ve şu an İran Kabine’sinin onayının beklenmekte olduğunu vurguladı. Ha’eri söz konusu fiyatlandırmadaki ücretleri açıklamasa da, bir kripto para madencisinin kullandığı elektriğin yakıt fiyatları gibi etmenlere göre değişim gösterebileceğini belirtti.

Bitcoin Madencilerine Kötü Haber

İran Elektrik Endüstrisi Sendikası’nın Başkanı konumundaki Ali Bakhshi daha önce kripto para madencilerinin kilowatt başına 0.07 dolar harcaması gerektiğini teklif olarak sunmuştu. İran içerisindeki elektrik hükümet desteği ve indirimlerden dolayı oldukça ucuz ve şu an için saatte bir kilowatt miktarındaki kullanım 0.05 dolara tekabül etmekte.

Enerji Bakanlığı sözcüsü Mustafa Rajabi Mashhadi olayın daha iyi anlaşılabilmesi için eski fiyatlardan 1 Bitcoin (BTC) kazılmasının devlet yardımı ile elektrik açısından 1.400 dolara mal olduğunu açıkladı.

Daha önce kripto paralar konusunda kötü bir üne sahip olan İran yavaş yavaş bu imajdan kurtulmaya başladı. Şu an için adeta bir madencilik cenneti olarak görülen bölgede yeni fiyat tarifesinden sonra bile madencilik yapanların sayısında artış görülebilir. İran’ı tam bir kripto para madencilik cenneti yapan diğer detayları buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.