X


iPay, Web 3.0’da İçerik Oluşturucular İçin Ödeme Sistemi Geliştiriyor

18:03
16 Mart 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Günümüzün en hızlı büyüyen iş alanlarından biri yaratıcı ekonomi. İçerik oluşturucular, yeni para kazanma stratejilerini benimsemek için kitlelerini daha büyük platformlardan kendi web sitelerine ve uygulamalarına taşıyor. Yaratıcıların gücü, doğrudan, güvenli ve hızlı işlemler sağlayarak kripto para birimlerinin yaygın şekilde benimsenmesini teşvik edebilir. Yaratıcı ekonomi için özel olarak tasarlanmış bir para birimi, yaratıcıların toplu olarak yarattığı değeri tutmak için bir para kazanma aracı ve aynı zamanda bir yatırım aracı olarak hizmet edebilir. iPay, güvenli, anonim dijital işlemlerin ana parası ve yöntemi olmak için çığır açan blok zinciri teknolojisini kullanmayı hedefliyor.

Dijital içerik sağlayıcılar, çevrimiçi bir topluluk geliştirmek ve çalışmalarını doğrudan takipçilerine ve abonelerine satmak için iFans gibi platformları kullanabilir. iFans, kullanıcıların içeriklerine yerleştirilen reklamlar aracılığıyla dolaylı olarak para kazandığı sosyal ağların aksine, doğrudan para kazanma için dijital bir ödeme duvarı tarafından etkinleştiriliyor. Dijital içerik geliştiriciler tam zamanlı çalışmak istemeseler bile, boş zamanlarında çalışmalarını iFans’ta satarak para kazanabilirler.

Yapılan açıklamalara göre çeşitli olumsuzluklar ile karşılaşan daha fazla yaratıcı, yaratıcı platform ve sektör iPay‘e geçtikçe, bu kişiler sadece pek çok avantajdan faydalanmakla kalmayacak aynı zamanda sundukları değerin takdir edildiğini de görecekler.

Yapılan açıklamalara göre iPay, bir yardımcı program token’ından çok daha fazlası. Kripto para biriminin amacının yaratıcı, yetişkin ve oyun sektörlerinin bir token’ı olması olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla kripto para biriminin bu toplulukları değiştirmeyi hedeflediği düşünülüyor.

Ekibe göre bu endüstrilerin sanal gerçeklik metaverse’e genişlemesi, NFT’ler için büyüyen pazar, güvenli ve anonim sanal ödeme çözümlerine duyulan ihtiyaç ve kripto para birimlerinin hızla benimsenmesi ile iPay, doğru yerde doğru token olarak konumlanacak.

iPay’in Hedefleri

Yaratıcı ekonominin mevcut değeri 104 milyar dolar ve 2030 yılına kadar 5,25 trilyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Kripto para piyasasının mevcut değeri 2,5 trilyon dolar ve 2030 yılına kadar 250 trilyon dolara çıkması bekleniyor. NFT’ler şu anda 100 milyon dolar değerinde. Ve 2030 yılına kadar pazarın 2000 kat büyüyerek 204 milyar dolarlık bir değere ulaşacağı tahmin ediliyor. Metaverse’in mevcut piyasa değeri 47 milyar dolar. Bu pazarın 2.4 trilyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşması bekleniyor.

Tüm bunlar, önümüzdeki 10 yıl içinde kripto işlemlerinin sayısının beş kat artacağını gösteriyor. Yaratıcılar ve bu kişileri takip edenler bu büyümenin ana güçleri olacak ve iPay bundan faydalanmak için bu arenada konumlandı. iPhone kullananlar da cihazın artan popülaritesine yatırım yapıp bundan faydalanabilseydi nasıl olurdu bir düşünün. Bu, kullanım ve pazar açısından önümüzdeki on yılda katlanarak artacak olan mevcut kripto para birimleri alanında iPay kullanmanın en önemli avantajlarından biri olarak tanımlanıyor.

Projenin açıklamasına göre kullanım durumları sıklıkla kripto para arenasında olası başarının alfa ve omegası olarak görülür. Ayrıca en iyi durumlarda, kripto paralar kabul edilebilir ödeme yöntemleri olarak kullanılabilir veya belirli bir yardımcı programa bağlanabilir. iPay’in bu sektörde büyük bir avantajı olduğu söyleniyor çünkü piyasaya sürüldüğü zaman multi-milyon dolarlık iFans platformuna ve birkaç diğer platforma zaten entegre edilecek. Büyük bir içerik oluşturucu platformuna entegrasyonun bu ilk beta aşamasında, iPay hayranlar ve içerik oluşturucular tarafından benimseme modlarını teşvik edebilecek.

Bu potansiyel ortaklıklardan bazıları halihazırda geliştirme ve entegrasyonun erken bir aşamasındadır. Tüm bu potansiyel pazar fırsatlarını değerlendiren iPay, hızla gelişen bu sektörlerde önemli bir oyuncu olmayı hedefliyor. Bu sektörler, NFT’ler biçimindeki koleksiyonların inanılmaz büyümesini içeriyor. Kısa vadede iFans, yalnızca iPay ile satın alınabilen NFT’leri sunan özel bir pazaryerine ev sahipliği yapan ilk platform olacak. Uzun vadede, iPay‘in arkasındaki ekip, tüm ortaklar ve platformlar için tekliflerini metaverse’e entegre etmek için gereken araçları hazırlayacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar