İddialı Tahmin: Bitcoin ETF’i BTC Fiyatını Hangi Seviyeye Taşıyacak? 

FSInsight'ta araştırma başkanı görevini üstlenen Tom Lee'ye göre Bitcoin ETF’inin onaylanması BTC fiyatını üst seviyelere taşıyacak.
15:00
19 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

18 Ekim tarihli bir notta bir pazar stratejisi ve araştırma firması olan FSInsight’ta araştırma başkanı görevini üstlenen Tom Lee’ye göre Bitcoin, ABD’deki ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının ardından kazançlarını artıracak.

Geçmiş Verilerle Karşılaştırma

Elde edilen verilere göre en büyük 10 ETF lansmanı, ilk yıllarında ortalama 14 milyar dolarlık girişe tanık oldu. En başarılı olanı, 1999 yılında 36 milyar dolarlık girişle Nasdaq 100 ETF’iydi (NASDAQ: QQQ). FSInsight, ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’ine olan talebin QQQ’yu geçmesini ve 50 milyar dolardan fazla giriş olacağını tahmin ediyor.

FSInsight, bugün New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlayan yeni ETF‘in çok daha fazla yatırımcının kriptoya yatırım yapmasına izin vereceğini ve bunun önemli yeni girişlere yol açacağını ifade ediyor. dolayısıyla bu durum da önemli fiyat artışlarına yol açabilir.

Öte yandan FSInsight, yaptığı açıklamalarda Bitcoin ETF sayesinde BTC fiyatının çeşitli hesaplamalar ile 168.000 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor. FSInsight bu fiyatı denge fiyatı olarak nitelendiriyor. Bu denge fiyatı ise FSInsight’ın yıl sonu fiyat tahmini olan 100.000 doların oldukça üzerinde.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 62.000 dolar üzerinde işlem görüyor ve fiyat adım adım 64.900 dolarlık rekora doğru ilerliyor.

Yukarıda bahsi geçen fiyat seviyelerinin görülebilmesi için ise BTC fiyatının mevcut fiyatlardan 100.000 dolar gibi bir artış yaşaması gerekecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar