Reklam

Başarılı CEO: “Dogecoin, Birçok İnsanın Bitcoin’i Tanımasını Sağladı”

David Gokhshtein, şaka kripto para Dogecoin sayesinde birçok insanın Bitcoin'i tanıdığını ileri sürdü.
14:36
19 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

PAC Protocol CEO’su David Gokhshtein, en popüler şaka kripto para Dogecoin hakkında görüşlerini bildirdi. Gokhshtein, bu yıla damga vuran Dogecoin‘in birçok insanı kripto para endüstrisine kazandırdığını aktardı.

Başarılı Yönetici, Dogecoin’i Savundu

PAC Protocol CEO’su David Gokhshtein, şaka kripto para Dogecoin sayesinde birçok insanın Bitcoin‘i tanıdığını ileri sürdü. Gokhshtein, tweet’lerin PAC Protocol dışında sıklıkla diğer kripto para birimlerine yer verir. Geçtiğimiz dönemde XRP hakkında yorumlarda bulunan başarılı yönetici Dogecoin ile ilgili ilginç söylemleri ile dikkat çekti.

Deneyimli isim, şaka kripto paralarla yakından ilgileniyor. Gokhshtein, 2013 yılında yaratılan Dogecoin’in Bitcoin’e büyük katı sağladığını iddia etti. Dogecoin ilgisinin dev boyutlara ulaşması ile insanların kripto para birimlerine olan çekinceli ve soğuk yapısı kırılmış oldu.

Ancak Dogecoin yatırımcılarının neredeyse tamamı piyasanın yapı taşlarını hiçe sayarak tamamen farklı amaçlarla endüstriye dahil oluyor. Farklı bir perspektiften değerlendirecek olursak evet, Dogecoin birçok insanın kripto paralara yatırım yapmasını sağladı. Ancak piyasa yapısını riske atacak bir oluşum da yoktan var oldu. Bu bağlamda insanlar, iki farklı bakış açısını değerlendirip kendi fikrini oluşturabilir.

Dogecoin Sevdalısı İsimler

Milyarder iş insanı ve Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, Dogecoin ile ilgili önemli adımları ile tanınıyor. Ancak milyarder isim yalnızca yüzlerce dolar Dogecoin yatırımı olduğunu kaydetmişti. DOGE’u ödeme birimi olarak harika bir araç olarak gören Cuban, yatırım tarafında pek aktif gözükmüyor.

Dogecoin, topluluk odaklı bir şaka kripto para birimi olarak yaratıldı. Elon Musk, Mark Cuban ve birçok ünlü ismin radarına giren şaka kripto para, birçok kopya projenin piyasada yer almasına neden oldu. Bugün itibarıyla 10.000’in üzerinde kripto paranın arasında şaka kripto paralar yetersiz altyapı ile piyasaya sürülüyor. Önümüzdeki dönem, şaka kripto paralar adına nasıl bir zaman dilimi olacak hep birlikte göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar