X


ICON Coin Nereden Satın Alınır?

ICON Coin nedir?
22:36
5 Kasım 2020

ICON, blockchain ağları arası bağlantı ve köprü kurmayı amaçlayan bir kripto para projesidir. ICON ağının kendi kripto para birimi olan ICX, aslında DEX Reserve üzerinden belirlenen fiyatı sayesinde birçok farklı blockchain ağında da işlem yapılabilmesini ve bu sayede ağlar arasında köprü kurulabilmesini salıyor. Merkeziyetsiz finans uygulamalarından birisi olan ICON, tahmin edileceği gibi 2020 yılında inanılmaz bir yükseliş yakalayarak adından söz ettirdi ve bir ara yükselişi ile bütün yatırımcıların dikkatini çekti.

ICX Coin Nedir?

ICX Coin sayesinde Bitcoin veya Ethereum gibi çok farklı blockchain ağlarının bile işbirliği yapabileceği ve yatırımcıların ağlar arası transfer yapabileceği biliniyor. Geliştiriciler ICON ağını akıllı kontrat desteğine sahip ve genel amaca hizmet eden bir blockchain protokolü olarak tanımlamakta. Delegated Proof-of-Stake altyapısını kullanan ICON, “loopchain” isimli bir blockchain motoru tarafından ayakta tutuluyor.

Farklı kurumlar ve şirketler arasında paylaşılan verilerin şeffaflığını ve bütünlüğünü korumak için başlatılan ICON projesi daha sonra çok daha fazla büyüdü ve artık ciddi bir ekosisteme ev sahipliği yapıyor. ICONLOOP blockchain motoru da şu an için birçok kurum ve hatta Güney Kore hükümetinin bazı kolları tarafından kullanılmakta.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Peki ICON Coin nereden ve nasıl satın alınabilmekte?

ICX Coin Nereden Alınır?

Peki ICX Coin tam olarak nasıl ve nereden alınır? Tahmin edileceği gibi bunu Binance üzerinden almak mümkün.

  •  ICX satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna ICX yazın ve altta açılan ICX /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “ICX AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek ICX alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar