X


Binance Bu İki Kripto Paranın “Kalemini Kırdı”

Binance sonrasında bu iki kripto para sert çakıldı.
18:11
5 Kasım 2020

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bugün bütün piyasanın yükseliş yaşadığı bir anda iki kripto para birimini delist ettiğini açıkladı. Binance’in bu işlemi daha öncekiler gibi işlem çifti kaldırma değil, direkt olarak platformdan kaldırma olarak görülüyor.

Binance, TNT ve POE’yi Delist Etti

Bu da söz konusu iki kripto para biriminin tam anlamıyla düşüşe geçtiği anlamına gelmekte. Binance bir kripto para birimini listelediğinde nasıl bunun fiyatında önemli bir artış yaratıyorsa, platformdan bir kripto para çıkardığında da benzer oranda bir düşüş yaratabilmekte. Binance tarafından yapılan duyuruda söz konusu iki kripto para biriminin POE ve TNT olduğu belirtildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Binance tarafından yayınlanan gönderide borsanın düzenli olarak birçok kripto parayı değerlendirdiği ve artık standartlarını koruyamayan projeleri delist ettiği ifade edilmekte.

Binance’in söz konusu değerlendirmede ekibin projeye olan bağlılığını, geliştirme etkinliğinin seviyesini ve kalitesini, ticari hacim ile likiditeyi, ağın ve akıllı kontratların istikrarını, halkla ilişkiler seviyesini, düzenli olarak yapılan denetim isteklerine ekibin yaptığı dönüşleri, etik olmayan veya dolandırıcılığa yönelik eylemlere dair kanıtları ve son olarak sağlıklı ve sürdürülebilir bir kripto para ekosistemi olmaya yönelik katkılarını göz önüne aldığı belirtiliyor.

Bu delist ile birlikte POE/BTC ile TNT/ETH işlem çiftleri de borsadan kaldırılmış olacak. Delist işleminin 12 Kasım 2020 tarihinde yapılacağı belirtildi. İlgili kripto paralar delist edilmeden önce bütün alım satım emirleri de otomatik olarak iptal edilecek. Binance yatırımcılarının söz konusu tokenları çekmeleri için ise 12 Şubat 2021 tarihine kadar süreleri olacak.

POE, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %35 düşüş yaşarken TNT ise %18 gerileme yaşadı. TNT’nin işlem çiftlerine bakıldığında Binance’den sonra en yüksek hacmin HitBTC kripto para borsasından elde edildiği görülüyor. POE ise Binance borsası sonrasında neredeyse hiçbir borsada kayda değer bir hacme sahip değil.

Aslında POE’nin ticari hacim konusunda neredeyse öldüğü söylenebilir. 2018 boğasında 0,26 dolara kadar yükselen kripto paranın değerinin şimdilerde 0,000894 dolara düşmesi de bunun kanıtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar