X


Bitcoin FOMO Başladı: BTC Alımları Son Hız Devam Ediyor!

Bitcoin 15.960 doları gördü. Aktif adresler rekor kırdı. FOMO başladı!
08:32
6 Kasım 2020

“Boğa piyasası ne zaman başlayacak?, Ralli sonunda başladı mı?, Bitcoin (BTC) ne zaman rekor kıracak?” soruları sonunda cevabını bulmuş gibi görünüyor. Lider kripto para birimi yaklaşık olarak 100 gündür 10.000 doların üzerinde hareket ediyor ve son birkaç gündür de bir ralli içinde yer alıyor.

Bitcoin’de Rekora 4.000 Dolar Kaldı!

Analistler BTC yükselişe geçtikten sonra en büyük engelin 14.000 dolar olduğunu, bu seviyenin aşılmasının ardından Bitcoin’i kimsenin tutamayacağını ve 20.000 dolara kadar güçlü bir direnç olmadığını ifade ediyordu. Son grafiklere bakıldığında analistlerin haklı çıktığını görüyoruz.

Bitcoin 14.000 doları aştıktan ve sağlam bir şekilde bu seviyenin üzerinde kaldıktan sonra kolaylıkla BTC 15.000 doların üzerini gördü ve hatta 15.960 dolara kadar yükseldi. Yani aslında 20.000 dolarlık rekorun kırılmasına sadece 4.000 dolar kaldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’in bu yıl koronavirüs sebebiyle Mart ayında yaşadığı çöküşte 3.800 doları görmesinin ardından günümüzdeki fiyatlara bakıldığında muazzam bir toparlanmanın olduğunu söylesek hiç de yanılmış olmayız. Yazının yayına hazırlandığı sırada 15.502 dolardan işlem gören BTC, artış hareketini devam ettirecek gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak FOMO’nun yani kaybetme korkusunun başladığı bu dönemde Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano’nun da bahsettiği gibi yatırımcıların çok dikkatli olması ve tabiri caizse evi arabayı satıp tüm varlıklarını yatırım amacıyla kullanmaması gerekiyor. Pompliano konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bir sonraki Bitcoin boğa piyasasına girerken önemli mesaj:
• BTC çok değişken
• Tüm paranı kaybedebilirsin
• Sadece kaybetmeye değer miktarda yatırımı yapın
• Twitter yatırım tavsiyesi değildir
• Kredi kartıyla BTC almayın
• Zaman aralığını düşük tutun
• Kendi araştırmanızı yapın

Ayrıca Pompliano Bitcoin’in ABD seçimlerinden ve başkanın kim olduğundan etkilendiği ile ilgili yorumları da, “Bitcoin şu anda herkese Başkan’ın kim olduğunu umursamadığını hatırlatıyor.” sözleri ile yanıtladı.

Aktif Bitcoin Cüzdan Sayısında Rekor

Analitik platformu Santiment, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada ağ ile etkileşimde bulunan adres sayısının dün 1,17 milyonu bulduğunu açıkladı. Firmanın açıklamalarına göre bu rakam 10 Ocak 2018’den bu yana görülen en yüksek seviye. Ayrıca Santiment, 15.200 dolarlık fiyatın da 7 Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviye olduğunu dile getirdi.

Bu açıklamaların ardından BTC‘nin yükselişinin devam etmesi ve küçük düzeltmeler dışında ciddi bir geri çekilme yaşamamış olması insanların alıma devam ettiğini ve Bitcoin’in 20.000 dolara doğru sağlam adımlarla yürüdüğünü düşündürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar