X


Bitcoin (BTC) 15.000 Doları da Kırdı: Peki Altcoinler Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

17:01
5 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 15.000 dolara oldukça yaklaştı ve birçok kripto para borsasında 14.926 dolardan işlem görmekte. BTC/USD işlem çiftinin son 24 saat içerisinde %7 artış yaşaması ve rekor kırmasına rağmen birçok altcoinin tam olarak yerinde saydığı görülüyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise 405 dolar seviyelerinden işlem görmekte ve altcoin yatırımcılarının beklediği hareket henüz görülmedi ve ralli başlamadı.

bitcoin eth

Ancak Bitcoin saatlik grafikte 15.000 doları kırsa da birçok yatırımcı şu an Ethereum ile diğer kripto para birimlerinin yükselişine odaklanmış durumda. Temmuz ayında görülen “mini” altcoin rallisinden sonra buna benzer bir yükseliş bir daha görülmedi ve yatırımcılar bunun korkusunu yaşamaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Uzmanlar ve tarihsel grafikler ise altcoin rallisinin aslında beklenenden çok daha kısa bir zamanda görülebileceğine işaret etmekte. 2017 yılındaki boğa koşusuna bakıldığında lider kripto para birimi Bitcoin’in 2 ay piyasayı domine ettiği ancak devamında Ethereum gibi altcoinlerin yükselişe geçtiği görülüyor.

Ethereum, geçtiğimiz günlerde duyurulan ETH 2.0 güncellemesine rağmen çok büyük bir fiyat tepkisi alamadı ve kesinlikle yatırımcıların beklentileri karşılanmadı. Bu da fiyatın baskılandığını veya BTC yükselişi yüzünden ETH’nin ilgi çekmediğini gösteriyor. Ancak her şey çok kısa bir sürede değişebilir ve bunun olması için BTC’nin sadece biraz yerinde sayması gerekiyor.

Ralli Ethereum İle Başlayacak

Eğer lider kripto para birimi 15.000 dolar civarında veya bunun altında konsolidasyon yaşamaya başlarsa, henüz fiyat tepkimesi almayan Ethereum gibi altcoinler kesinlikle rekora doğru ilerlemeye başlayabilir. BTC tam da bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 14.820 dolar seviyesine kadar geriledi ve bu beklenen işaret olabilir. Birçok altcoin yatırımcısının beklediği sinyaller gelmeye başlarsa, piyasaya daha fazla sermaye akabilir ve kesinlikle ETH ile başlayan ralli diğer altcoinler ile devam edebilir.

Tabii ki bunun için birçok analist ilk olarak Ethereum, XRP, Litecoin veya Binance Coin bazında hareketliliklerin olması gerektiğini vurgulamakta. Rallinin direkt ETH ile başlaması özellikle Ethereum 2.0 sebebiyle çok olası olsa da XRP de sürprize imza atabilir gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar