X

İç Karışıklık Yaşayan Bitmain, Bitcoin Hakimiyetini Kaybediyor!

Bitmain'in Bitcoin (BTC) madenciliğindeki pazar payı azalıyor.
10:00
2 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) madencilik ve madencilik donanımı üretim firmalarından olan Bitmain, son günlerde yaşanan iç karışıklıklar ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Firmanın önemli isimlerinden Jihan Wu geçtiğimiz hafta kurucu ortak Micree Zhan‘ı adeta darbe yapar gibi firmadan uzaklaştırmış ve diğer çalışanların kendisi ile görüşmesini de yasaklamıştı. Bitmain bunun yanı sıra rakibi Canaan Creative‘in IPO başvurusu yapması üzerine gizli bir IPO başvurusunda da bulundu. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

İçerik Rehberi

Bitmain Güç Kaybediyor

Elde edilen son verilere göre ise, Bitmain’e bağlı Antpool ve BTC.com madencilik havuzları eski güçlerini kaybetmeye başladılar. Hala en büyük dört madencilik havuzu arasında yer alan BTC.com ve Antpool, liderliklerini ise F2Pool ve Poolin‘e devrederek yaşadıkları gerilemeyi sergilediler.

En güncel verilerde birincilik F2Pool’a giderken, ikinci en büyük BTC madencilik havuzu Poolin, üçüncü BTC.com, dördüncü ise Antpool olarak gözükmekte. Bitmain özellikle geçtiğimiz yılın Kasım ayında yaşanan Bitcoin Cash hard fork’u ile ciddi güç kaybetmişti ve yine Kasım ayı başlarında yaşanan büyük sıkıntılar sosyal medyada ilginç yorumların yapılmasına yol açtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar