reklamı kapat

Grayscale: Bitcoin ABD-Çin Ticaret Savaşları Esnasında Yüzde 47 Değer Kazandı!

Grayscale verilerine göre Bitcoin Mayıs ayında en iyi performans sergileyen varlık oldu.
20:00
15 Haziran 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2018 yılında rekor bir düşüş yaşamasına rağmen 2019 yılında bunun tam aksine bir yükseliş yakalayarak kendisini eleştiren birçok kişiyi yanıltmıştı. Özellikle 2019’un Nisan ayında yükselişe geçen BTC, Mayıs ayında makro piyasalarda yaşanan durgunluğu kendi lehine kullandı ve inanılmaz bir değer artışı elde etti.

Savaş Bitcoin’e Yaradı!

Dünyanın en büyük kripto para yönetim firmalarından birisi olan Grayscale, geçtiğimiz tarihlerde yaptığı yeni bir araştırma ile BTC’nin özellikle ABD-Çin ticaret savaşlarının başladığı dönemde nasıl bir performans sergilediğini gözler önüne serdi. Rapordaki verilere göre Satoshi Nakamoto’nun büyük icadı 5 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında %47 gibi dudak uçuklatan bir artış gösterdi ve önemli varlıklar arasında en çok kazandıran opsiyon oldu.

Bitcoin’in hemen arkasından en çok kazandıran ise %2.1 ile Japon Yeni oldu. Bitcoin ile Japon Yeni arasında var olan %45’e yakın fark da lider kripto para biriminin nasıl bir fark attığını kanıtlar nitelikte. ABD’nin en güvenilir endekslerinden birisi olan Nasdaq Composite Endeksi ise aynı süre esnasında %8.7’lik bir düşüş yaşayarak küresel hisse senetleri arasında en kötü performans sergileyen seçenek oldu.

Grayscale’e göre Çin piyasasında yaşanan sıkıntılar ve insanların hükümet kontrolü dışına para aktarma çabası Bitcoin’in artışına yol açan başka bir faktör olabilir. Çin geçtiğimiz Nisan ayında Bitcoin’i değil bunun yerine özel bir kripto para birimini kullanmaya başlayacağı haberi ile anılmıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


  • Ahmet İsmail sezer
    6 ay önce

    Coinxtr işlem yaptım iade edilmedi ve kimse ilgilenmiyor yapılan işlemler havale istedim olmadı xlm gönderdim gitmedi geri iptal ettim şuan hesabım sıfır görünüyor nedir anlamıyorum kimse ilgilenmiyormu acaba

    2