X

Golem Coin Nasıl Alınır?

GNT Coin nedir?
14:03
27 Kasım 2020

Golem (GNT), merkeziyetsiz işlem ve hesaplama ağının kripto para birimidir. Golem Factory tarafından 28 Nisan 2016 tarihinde duyurulan proje, 10 Nisan 2018 tarihinde hayata geçirilip piyasaya sürüldü. Ağ tamamen merkeziyetsiz olmakla birlikte isteyen kullanıcıların ücret karşılığında hesaplama gücü satın alabilmelerini sağlıyor.

Bu da ihtiyacı olmayanların bilgisayarlarındaki veya cihazlarındaki hesaplama gücünü satmalarını, ihtiyacı olanların ise daha düşük fiyatlara aynı kiralar gibi bunları satın almalarını sağlamakta. Eşler arası ağda hesaplama gücü almak veya satmak isteyenlerin kullandıkları kripto para birimi ise Golem Coin olarak biliniyor.

Peki bu Golem Coin tam olarak nedir?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Golem (GNT) Nedir?

Golem Coin, Golem Network ağında ödeme yapmak için kullanılan kripto para birimidir. Ağdaki hesaplama gücü kiralama veya satma işlemleri için yatırımcıların GNT Coin kullanmaları gerekiyor. Hesaplama gücü almak için ilk olarak ağa işlem girip, ne kadar GNT ödemek istediğiniz belirtiyorsunuz.

Sağlayıcı yani hesaplama gücünü satan kişi ise bunun karşılığında istediği GNT miktarına göre tekliflerden seçim yapıyor. Bütün süreç Golem Coin üzerinden yürütülüyor ve ağın kripto parası bu sayede ciddi bir yükselişle kullanım alanına sahip.

GNT, Binance üzerinden BTC karşılığında alınabilmekte.

GNT Coin Nereden Alınır?

GNT Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • GNT Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna GNT yazın ve altta açılan GNT /BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “GNT AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek GNT Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar