X

Bitcoin Diamond Nasıl Alınır?

Bitcoin Diamond Coin nedir?
14:07
27 Kasım 2020

Bitcoin Diamond (BCD), daha fazla işlem kapasitesi odaklı bir Bitcoin hard fork’udur. Lider kripto para birimi Bitcoin piyasaya sürüldüğünden beri bunun ağı tabanlı birçok hard fork yapıldı ve Bitcoin Diamond da bunlardan birisi konumunda. 495.866’ıncı blokta gerçekleştirilen hard fork sonrasında Bitcoin Diamond Coin ortaya çıktı.

Bitcoin Diamond’ın arkasındaki ekibin amacı ise Bitcoin ağındaki saniyede yapılabilecek işlem kısıtlamasının üstüne çıkmak olarak biliniyor.

Bitcoin Diamond (BCD) Nedir?

Bitcoin Diamond ekibi, lider kripto para biriminin eksiğinin düşük işlem hızı ve kapasitesi olduğunu vurgulamakta. Team EYEY ile Team 007 tarafından yapılan bu fork, ilk başta büyük ilgi toplasa da tahmin edilebileceği gibi BTC’nin gerisinde kaldı. Bitcoin Diamond Coin’in arzı 189.492.898 milyon olarak biliniyor ve bu yönüyle de Bitcoin’den ayrılıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BCD, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise en büyük 100. kripto para birimi konumunda. 98 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip olan coin’in ilk fork yaşadığı tarihte ise 100 dolarlık birim fiyata ulaştığı görülüyor. An itibarıyla bu değer 0,53 dolar seviyelerinde ve %99’dan fazla kayıp yaşanmış.

BCD Coin, Binance üzerinden BTC paritesi karşılığında alınabilmekte.

Bitcoin Diamond Nereden Alınır?

BCD Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • BCD Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna BCD yazın ve altta açılan BCD /BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “BCD AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek BCD Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar