Gavin Andresen yerini Wladimir Van Der Laan’a bıraktı

02:20
11 Nisan 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Gavin Andresen, uzun süredir Bitcoin protokolünün başında bulunuyordu ve doğrudan Satoshi Nakamoto’dan devir aldığı baş geliştiricilik görevini, aslında Github’da Bitcoin’in geliştirilmesi ile ilgili olarak doğrudan aktif rol alamakta olan Wladimir Van Der Laan’a bıraktığını açıkladı.

Van Der Laan, her ne kadar bu kararın kendisini fazla şaşırtmamış olduğunu açıklasa da, henüz lider Bitcoin geliştiricisi rolünü devralmayı beklemediğini de belirtti.

Andresen’in Bitcoin lider geliştiricisi pozisyonundan geri çekilerek bu görevi Van Der Laan’a bırakmış olması aslında kendisinin Bitcoin ile ilgilenmeyi bıraktığı anlamına gelmiyor. Gavin Andresen resmi Bitcoin vakfında (bitcoinfoundation.org) bilimsel yönetici pozisyonunda görev almaya devam edecek. Bu da kripto paralar hakkında her türlü araştırma – geliştirme ve teorik çalışmalarının devam edeceği anlamına geliyor.

Yazılımın geliştirilmesi görevinin başında ise bundan böyle Wladimir Van Der Laan görev alacak. Halihazırda zaten Bitcoin’in yazılım ayağında çalışmakta olan ve Github’da laanwj kullanıcı adıyla tanınan Laan için, bu yeni bir görev değil.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar