Çin’de Beklenen Gerçekleşti

14:37
10 Nisan 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Çin exchange şirketlerinin, bugün banka depozitlerini askıya almasının ardından fiyatlar bir anda %10 düşüş gösterdi.

Çinli işletmelerin çoğu, BTC China, BTC38, OKcoin, FXBTC ve Bter gibi büyük şirketler bugün resmen banka hesaplarının durdurulduğunu açıkladı. Ayrıca Çin’de bulunan tüm şirketlerin Banka aracılığıyla yapılan tüm işlemleri 15 Nisan’a kadar durdurulması bekleniyor. Çin’de öğle saatlerinde gerçekleşen bu durumdan hemen sonra, fiyatlar 450 dolar seviyesinden aniden düşüş göstererek 403 dolar seviyelerine kadar indi.

Diğer altcoinler de bu düşüşten nasibini aldı, TAGcoin ve MEGAcoin %50, QRK %40 ve DOGEcoin %25 değer kaybetti. Hatta Litecoin %20 değer kaybetti. Buradan Bitcoin ’deki bu düşüşlerin, diğer altcoinlere daha büyük oranda yansıdığı sonucunu çıkarabiliriz.

Şu anki durumda, Çinli şirketler kullanıcı hesaplarında bir kayıp olmayacağını ve kripto paralarının güvenli bir şekilde saklandığını vurguluyorlar ve en kısa zamanda banka depozitleriyle ilgili olarak üçüncü parti şirketlerle ortak çalışmalarla, farklı bir formül üreterek, eski duruma dönülebileceğini belirtiyorlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar