Forbes Under 30 Listesinde Kripto Para Ekosisteminden 15 İsim Yer Alıyor!

Elde edilen son bilgilere göre Forbes Under 30 2022 yılı listesinde kripto para ekosisteminden 15 kişi bulunuyor. 
14:30
2 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyaca ünlü bir yayın olan Forbes, Under 30 2022 listesini yayınladı. Listede dikkat çeken ise kripto para ekosisteminden 15 kişinin Under 30’da yer alması oldu.

Forbes Under 30

Forbes Under 30 listesinde,  finans, oyun ve müzik gibi toplam 20 kategoriden 30 yaş ve altı 600 kişi yer aldı. Geçen yıl yayınlanan listede de yer alan FTX ve Alameda Research kurucusu Sam Bankman-Fried ve CoinList’in kurucu ortağı Brian Tubergen bu yıl da listede bulunuyor.

1 Aralık’ta yayınlanan listeye göre Forbes, 30 yaşının altındaki isimlerin 1 milyar dolardan fazla kazandıklarını ifade etti. Listede, Alamada Research eş CEO’ları Caroline Ellison ve Sam Trabucco, OpenSea’nin kurucu ortağı Alex Atallah ve PleasrDAO’nun kurucusu Emily Yang dahil olmak üzere kripto para ekosisteminden 15 kişinin olması dikkatleri çekiyor.

11 kişi ile en çok kripto liderinin bulunduğu kategori, finans kategorisi oldu. Bu kategoride merkezi olmayan finans (DeFi) tabanlı işlem platformu Slingshot’ın kurucusu Clinton Bembry, Blockchain veri indeksleme protokolü Edge & Node’un kurucusu Tegan Kline ve Blok zinciri tabanlı akış hizmeti Audius’un kurucu ortağı Roneil Rumburg gibi isimler yer alıyor.

Diğer Kategoriler

Finans dışında, PleasrDao’dan Yang, etkileyici NFT koleksiyonları konusundaki çalışmaları nedeniyle sanat kategorisine seçildi. Blockworks kurucu ortakları Michael Ippolito ve Jason Yanowitz de kripto gazeteciliği konusundaki çabalarından dolayı medya kategorisine dahil edildi.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz yıl listede kripto para ekosisteminden 10 kişi yer alıyordu. Dolayısıyla her geçen yıl listedeki isimlerin arttığını ifade edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar