Finans Dünyası İle Bitcoin Arasındaki Buzlar Eriyor Mu?

08:00
11 Haziran 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yeni nesil ödeme ve para transfer alternatifi olarak doğan ve dünya sisteminin en önemli değeri olan “para” ile aynı pistte dans etme cesareti gösteren Bitcoin teknolojisi, O’ nu destekleyen muhteşem topluluk sayesinde beşinci yılında dünyanın geleceğinde kesinlikle yer alacağını net bir şekilde ortaya koyuyor.

Gelişmeleri takip ettikçe görüyoruz ki bitcoin; ödeme sistemi olarak her tür merkezi para biriminin yanında “kullanılabilir bir değer olduğunu” ve “uluslararası para / veri transferinde” çığır açan bir teknoloji getirdiğini kesin olarak göstermektedir. 2009 yılında başlayan yolculuğunda geldiği nokta Bitcoin’in sadece bir hayal olmadığını her geçen gün kanıtlamaya devam ediyor.

Capital OneAmerikan Capital One Bank, geçtiğimiz gün verdiği ilan ile, mevcut teknik ekibine dahil etmek üzere yeni profesyoneller aradığını duyurdu. İçerisinde Google Glass gibi giyilebilir teknolojilerin de yer aldığı bir takım yeni gelişmeyle ilgili bilgi birikimi arayan banka özellikle kripto para teknolojileri ve data madenciliği konusunda uzmanları bünyesinde barındıracak.  Bu haber ile anlaşılıyor ki, bankalar geçtiğimiz yıl takındığı negatif tavırdan yavaş adımlarla fakat açık bir şekilde vazgeçiyor.

robocoinBunun yanında Bitcoin ATM makinesi üreticileri Robocoin, Lamassu ve Liberty Teller gibi markalar her geçen gün teknolojilerini geliştirmeye ve dünyanın dört bir yanına yayılmaya devam ediyor. Robocoin 2.0 ATM ile “banka benzeri işlemler” yapabilme yeteneğine sahip yazılımlar geliştirdiğini duyurdu. Bunun yanında Lamassu, bitcoin kullanıcılarına 15 saniyede transfer yapabilen ve 200 farklı dünya parasını kabul eden Bitcoin ATM makineleri üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Bu gelişmeler, bitcoin yatırımcılarının bir çok alanda finans dünyasından ve devletlerden gelecek muhtemel tepkilere aldırmaksızın yollarına devam ettiklerini gösteriyor. İnanıyoruz ki; emin adımlarla inandığı yolda ilerleyen kripto para dünyası, çok kısa bir süre sonra hepimizin beklediği ve inandığı değere ulaşacaktır.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar