Fet Coin Yorumları! Fet Coin Hangi Ülkenin?

Kripto para piyasalarında bugün Fet Coin rüzgarı esiyor. Peki bu altcoinin arkasında bir ülke var mı? Fiyatı neden yükseldi?
22:50
7 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Fetch (FET) Coin günün yıldızları arasında yer alıyor. Popüler kripto para bugün ciddi fiyat artışı yaşadı. Kripto paraların geneli yoğun satışlarla mücadele ederken toparlanan fiyat, FET yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Peki yükselişi tetikleyen gelişme neydi? Fet Coin hangi ülkenin, bundan sonraki süreçte nasıl bir fiyat performansı gösterebilir?

Fetch.ai (FET) Yorumları

Yazı hazırlandığı sırada FET Coin %24 artışla 0,0962 dolardan alıcı buluyor. Günlük işlem hacmi 7 kat artan altcoin 80,5 milyon dolarlık hacme ulaştı. Mevcut piyasa değeri ise yaklaşık 74 milyon dolardır. En büyük 304’üncü kripto para olduğu için az sayıda yatırımcı tarafından biliniyor. Cosmos ekosistemindeki bu altcoin yapay zeka (AI), big data, nesnelerin interneti ve Web3 gibi geleceği parlak alanlarda faaliyet gösteriyor.

Son 24 saatte 0,0763 dolar ile 0,103 dolar arasında hareket eden fiyat halen geçtiğimiz yılki 1,19 dolar ATH seviyesinin %92,2 aşağısında bulunuyor. Özellikle geleceği parlak alanlarda faaliyet gösteren bir girişim olması, yöneticilerinin alanında uzman isimlerden oluşması ve ATH seviyesinden ciddi anlamda düşmesi onu geleceği parlak olabilecek altcoinler arasına dahil ediyor. Elbette kripto paralar %100 öngörülebilir değildir.

Fet Coin Neden Yükseldi?

Yaklaşık 3 saat önce Fetch AI yeni bir yönetim önerisi yayınladı. Bu teklif, bir sonraki ağ yükseltmesinde tanıtılacak ve uygulanacak olan %5’lik yeni bir minimum doğrulayıcı komisyon oranı belirlemek için onay talep ediyor. Fet Coin dün ayrıca Cosmos ekosistemindeki en fazla işlem gören kripto paralar arasında yer aldı. Bunun ve bugün yaşanan yükselişin temelinde ise Tyler Mattson tarafından duyurulan influencer duyurusu var. Böylece küçük işletmeler Fetch uygulamasıyla topluluğuyla daha iyi bir iletişim kurabilecek ve daha geniş kitlelere ulaşabilecek.

Fet Coin Hangi Ülkenin?

Toby Simpson, Humayun Sheikh ve Thomas Hain tarafından başlatılan projenin CEO’su Humayun Sheikh’tir. Bu isim Mettalex, uVue ve itzMe şirketlerinin de kurucusuydu. Projenin kurucu ortakları ve üst düzey yöneticileri kendi alanlarında uzman isimlerdir. Özellikle yapay zeka konusunda birçok üst düzey çalışanları bulunuyor.

Humayun Sheikh hali hazırda İngiltere’de yaşıyor olsa da Asya kökenlidir. Fetch projesini üstlenen herhangi bir ülke bulunmuyor, kamu girişimi değildir. Cambridge üniversitesinde işletme ve yönetim okuyan Sheikh, NED University of Engineering and Technology Üniversitesinde Elektrik, Elektronik ve Haberleşme mühendisliğini 1995 yılında bitirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar