Shiba Tabanlı Coin Hızlı Yükselişten Sonra Düşüşe Geçti!

Shiba Inu destekli coinlerden olan Bone Shibaswap, yaşadığı muhteşem artışın ardından sıkıntılı bir döneme girmiş gibi görünüyor.
21:00
7 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bone ShibaSwap (BONE) 30 Ağustos’tan bu yana düşüyor ve 1,20 dolar yatay destek alanına ulaşana kadar düşüşünü sürdürmesi ihtimaller dahilinde görünüyor. BONE, ShibaSwap ekosisteminin yönetim token’ıdır. Elinizde ne kadar BONE bulunursa, yönetim ve karar alma üzerine kullanacağınız oyların ağırlığı da bununla doğru orantılı olarak artmakta.

Geçtiğimiz iki hafta içinde fiyatı iki katına çıkmıştı. Yukarı doğru hareket, yeni yükseltme olan Shibarium’un getirdiği beklentinin bir sonucu olarak gerçekleşmiş olabilir.

Shibarium Neyi Amaçlıyor?

Shibarium’un amacı, Shiba Inu’nun ana zinciri olan Ethereum’u optimize etmek konusunda bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olarak tanımlanabilir. Çözümün işlemleri hızlandırması, daha düşük işlem ücretleri sağlaması ve Shiba Inu metaverse’inin uygulanmasına katkıda bulunması bekliyor.

Shibarium’un ayrıca kripto paraları dolaşımdan kaldırmak ve böylece fiyatlarını artırmak için yerleşik bir yakım mekanizmasına sahip olduğu söyleniyor. Yakım mekanizması yalnızca SHIB için uygulanacak olsa da, ekosistem aynı zamanda LEASH ve BONE tokenlerini de içeriyor ve zamanla bunlar üzerinde de kullanılabilir. Shibarium’un piyasaya sürülmesi için henüz belirlenmiş bir tarih bulunmamakla birlikte, bu yılın üçüncü çeyreğinde hayata geçmesi bekleniyor.

BONE Hareketi

Fiyat 19 Ağustos’ta hızlı bir yükseliş hareketi başlattı. Ağustos 29’da 1,20 dolar bölgesindeki destekten başarıyla çıkmayı başardı. Ardından, ertesi gün 2,39 dolarlık yüksek diyebileceğimiz bir seviyeye ulaştı. En yüksek seviye, 2,61 Fib geri çekilme direncinin (beyaz) hemen üzerinde gerçekleşti ve satış baskısının bir işareti olarak kabul edilen uzun bir üst fitil oluşturdu.

Ayrıca, günlük RSI çok önemli bir düşüş sapması oluşturdu ve bu da potansiyel bir çift tepe formasyonuna yol açtı. Aşağı yönlü hareket devam ederse, en yakın destek alanı 1,20 dolarda görünüyor, bir sonraki en yakın direnç ise 2,66 dolarda bulunuyor.

SHIB Düşüşe Geçti

SHIB, 18 Haziran’dan bu yana yükselen bir paralel kanal içinde işlem görüyordu. Kanal içindeki hareket 14 Ağustos’ta 0,000018 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaştı. Bu, hem kanalın direnç çizgisini hem de 0,0000175 dolarlık yatay direnç alanını (kırmızı simge) doğruladı.

Ancak, SHIB o zamandan beri düşüyor ve 26 Ağustos’ta kanalın dışına çıktı. Şu anda SHIB 0,000012 dolar seviyesinde içinde işlem görüyor. Ek olarak, günlük RSI yükselen bir destek hattından çıktı ve şimdi 50’nin altına düştü. Aşağı yönlü hareket devam ederse, bir sonraki en yakın destek alanı 0,00001 dolar olabililir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar