X


Faradam ile BitCoin Ödemeleri Daha Kolay ve Hızlı

07:30
28 Ağustos 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yeni geliştirilen BitCoin mikro ödeme hizmeti, tüm dünya da serbest çalışanları (free-lancer) hedef alıyor.

Faradam ismi verilen bu hizmet Michael Faraday tarafından geliştirildi. Servis, iki taraf arasında ödemeyi hızlandırmak için basit bir zamanlayıcı olarak çalışıyor. Servisi kullanabilmek için sahip olunması gereken şeyler ise oldukça basit. İsim, saatlik çalışma bedelleri ve Bitcoin adresleri. Michael Faraday geçici hizmet isteyen kullanıcıları da düşünmüş. Bu kullanıcılar sadece BitCoin cüzdanları ile hizmetten yararlanabilecek.

Proje, eski Quasar Ventures firmasının kıdemlı iş analisti Demian Brener ve Manuel Araoz tarafından oluşturuldu. Proje merkezi ise Arjantin. Demian Brener, yüksek BitCoin kullanım oranları göz önüne alındığında Faradam’ın büyük bir etki yaratacağını söylüyor ve ekliyor:

“Arjantin’de PayPal yok. Amerika’dan odeme almak serbest çalışanlar için gerçekten çok zor. Şu anda biz, BitCoin kullanan uluslararası serbest çalışanlara odaklandık. Projemiz sayesinde, müşteriler BitCoin ile ödeme yapabilecek.”

StopwatchAslında Faradam’ın altında yatan teknolojiye yabancı değiliz. Bu teknoloji Brener tarafından Streamium için geliştirilmiş ve Mayıs ayında lansmanı yapılmıştı. Brener, Faradam’a Streamium kullanıcılarından esinlendiğini açıkladı ve bu teknolojinin ödemeden çok içeriğinin geniş bir kullanım alanı olduğunu söyledi. Brener bu projeyi bu görüşün bir kanıtı olarak görüyor.

Ayrıca Brener bu sistemin en kolaya indirilmesi ve yeni başlayan BitCoin kullanıcıları tarafından bile hiç zorlanmadan kullanılmasını istemiş. Bu konuda Faradam ile fikir alış verişinde bulunmuşlar. Bunun için içlerinde öğretmen, psikolog ve danışmanların da olduğu müşterileriyle görüşüp istek ve önerilerini almışlar.

Bugün artık basit ve anlaşılır bir ürün olan servis, bir web uygulaması olarak tasarlandı. Skype veya Slack gibi popüler iletişim uygulamaları ile birlikte de kullanılabilir durumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar