X


Ethereum’da Güncel Görünüm: Borsalardaki ETH Arzı, Son 3 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Kripto para borsalarındaki Ethereum (ETH) arzı, son 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
17:14
24 Şubat 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Glassnode verilerine göre kripto para borsalarındaki Ethereum (ETH) arzı, son 3 yılın en yüksek seviyesi olan 4.795.397.786 ETH’ye ulaştı. Ethereum, piyasadaki düşüş eğilimi ile birlikte güçlü bir satış baskısı ile karşılaştı.

Borsalardaki ETH Arzı Son 3 Yılın En Yüksek Seviyesinde

Analitik firması Glassnode’un verilerine göre kripto para borsalarındaki ETH arzı, son 3 yılın en yüksek seviyesi olan 4.795.397.786 ETH’ye ulaştı. Piyasada düşüş ivmesi ile de ETH, güçlü bir satış baskısı ile karşılaştı. Ayrıca Coinglass’ın verilerine göre ise kripto para piyasasında son 24 saatlik zaman diliminde gerçekleşen 472 milyon dolarlık toplam likidasyonun, 127 milyon doları Ethereum pozisyonu oldu. Gün içerisinde kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından ETH, 2.385 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kripto para piyasası, günün erken saatlerinde Rusya’nın Ukrayna’ya karşı harekete geçtiği haberleri ile birlikte düşüşe geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içerisinde 34.500 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Kaydettiği son değer kayıplarının ardından Ethereum, 2.385 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri yüksek kripto para birimleri, ortalama %20’lere varan çeşitli oranlarda değer kayıpları kaydetti.

Ayrıca kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde ciddi bir düşüş kaydedilirken, Coinglass verilerine göre ise son 24 saatlik zaman diliminde yaklaşık 500 milyon dolarlık short ve long pozisyon likide oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar