Ethereum Satışı Başladı

13:55
23 Temmuz 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin dünyasının en çok merak edilen Kripto Para sistemlerinden olan Ethereum, dün gece yaptığı duyuru ile Ether ön satışını başlattı. Sizlerle daha önce paylaştığımız inceleme yazısında Ethereum’dan bahsetmiştik. Sabırla ve çok ciddi bir geliştirme süreci ile çalışmalarını sürdüren Ethereum ekibi uzun zamandan bu yana beklenen Ether Pre-sale ile projenin geliştirilmesi için gerekli olan finansman desteğini sağlamayı hedefliyor.

1 BTC karşılığı 2000 ETH (Ether) satın alınabiliyor. Bu fiyattan satış 14 Gün sürecek. 2. satış döneminde 1 BTC karşılığı 1970 ETH alınabilecek. Satın alma işlemi ethereum.org sitesinde yer alan adımları izleyerek gerçekleştirilebiliyor.

Satışın başlamasından bu yana sadece 12 saat geçti. Ancak buna rağmen 7.400.000 ETH’in çoktan satılmış olması, aylar süren meraklı bekleyişin boş yere olmadığının kanıtı gibi. Haberin yayın saati itibarı ile 3.700 BTC’lik yani 2.300.000 $ değerinde ETH satıldı, 1 ETH fiyatı 3,2 USD.

Ethereum ekibi tarafından detaylı bir şekilde risklerin ve beklentilerin anlatıldığı tüm kaynakları dikkatle incelemenizi tavsiye ediyoruz. Zira, yatırım yapmayı düşünüyorsanız bu aldığınız Ether ile 2014/2015 Kış dönemine kadar hiçbir işlem yapamayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Yapılan diğer bir açıklama ile Ethereum madenciliğinin 2014 yılı 4. çeyreğinde başlayacağı duyuruldu.

Ethereum hakkında daha geniş bilgiye aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar