Bilgisayar Devi DELL Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

20:08
19 Temmuz 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünya’nın en büyük uluslar arası bilgisayar markası olan DELL, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladıklarını duyurdu. Duyurusunda “dijital satışlarda dijital para” sloganı kullanan Dell, şimdilik sadece ABD’de hizmete soktuğu ödeme sistemini zamanla tüm dünyada kullanılabilir hale getireceğini açıkladı.

Ödeme sistem sağlayıcısı olarak Coinbase ile anlaşan Dell, ödeme sisteminin mevcut sisteme entegrasyonunun sadece 12 günde tamamlandığını belirtti. Coinbase’den yapılan açıklamada “Dell ile kurduğumuz ortaklık sayesinde daha da büyüyoruz.” şeklinde oldu. Bu gelişme ile anlaşılıyor ki; ödeme sistem sağlayıcılarının Bitcoin ve mevcut sistem entegrasyonunda çok önemli bir yeri bulunuyor.

bitcoin-checkout-snapshot_5

Dell’in resmi sayfasındanalınan ve Bitcoin ile ödemelerin nasıl yapılacağını anlatan bir görsel

Dünya çapındaki global firmaların Bitcoin’i bir ödeme sistemi olarak kabul etmeye devam etmesi daha büyük global firmaları da cesaretlendirecektir. Görüyoruz ki; daha önce Bitcoin ile ödeme kabul eden global şirketlere (Expedia, Overstock ve DISH Network) her geçen gün daha büyükleri dahil oluyor.

Bu durumda önümüzdeki aylarda e-ticaret sisteminin büyük oyuncularının da bu büyümeye ivme kazandıracağını öngörmek hayal olarak nitelendirilemez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER