reklamı kapat

Vitalik Buterin’den Hayret Verici Ripple İtirafı!

Ethereum'un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, bir zamanlar Ripple bünyesinde stajyer olarak çalışmak istediğini, ancak bunu başaramadığını açıkladı.
21:00
19 Nisan 2019

Toplam piyasa hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum‘un (ETH) kurucu ortaklarından olan Vitalik Buterin, gerek Ethereum ağının teknik gelişmeleri açısından, gerekse de ara ara yaptığı şaşırtıcı itirafları ve hamleleri ile belki de ETH’nin en ön planda yer alan ismi olarak biliniyor.

Vitalik Buterin: Ripple’da Stajyer Olmak İstedim


Buterin konu hakkında attığı tweet’inde, 2013 yılının ortalarında Ripple bünyesinde stajyer olmak için başvuruda bulunduğunu, ancak o tarihlerde ABD vizesi almak için ülkedeki şirketin en azından 1 yıldır var olmasının zorunlu olduğunu ve Ripple’ın sadece 9 aylık bir firma olmasından dolayı Ripple’a asla giremediğini açıkladı.

Bilindiği üzere Vitalik Buterin ilk olarak 2014 yılında Miami içerisinde yapılan Bitcoin (BTC)konferansında Ethereum ağını tanıtmış ve ciddi bir ilgi toplayarak, söz konusu etkinliğe katılan birçok ismin tabiri ile adeta ”tarih yazmıştı”.  Eğer Vitalik 2013 yılının ortalarında istediği vizeyi almış olsa ve Ripple bünyesinde stajyer olarak çalışmaya başlasaydı, belki de Ethereum ağı bugünkü bildiğimiz Ethereum ağından çok daha farklı olabilir, veyahut hiç var olmayabilirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.