Binance Coin (BNB) İçin $100 Yolu Açık Mı?

Binance'in platform token'ı Binance Coin Aralık ayından beri istikrarlı bir şekilde yükselişe devam ediyor.
19:41
19 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son birkaç gündür Bitcoin’in 5.200 dolar bandında sıkışmasına rağmen Binance’in platform token’ı Binance Coin tüm zamanların rekorunu kırdı.

Son aylarda gösterdiği başarılı performansla CoinMarketCap’te 7. sıraya kadar yükselmeyi başaran Binance Coin’in sadece son 24 saatte ise deyim yerindeyse yükselişiyle parmak ısırttı. Binance Coin gün içerisinde 21,69 dolardan 24,77 dolara kadar yükselerek  yeni bir rekora imza attı. Binance Coin bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 12 Ocak 2018’de 24,46 dolara ulaşarak kırmıştı.

Binance Coin Neden Yükseliyor?

Aslında bakılırsa Binance Coin’deki yükselişi tetikleyen tek bir neden yok. Binance’in tüm olumsuzluklara rağmen sürekli gelişimini sürdürmesi ve yeni projelere açık olması başarının arkasındaki en büyük etken.

Bu durumun en güzel örneği yaklaşık 1 yıl önce ayı sezonundayken çalışmalarına başlanan Binance Chain projesi. Binance Chain projesi hayata geçtiğinde Blockchain varlıklarının transferi ve işlemine odaklanan halka açık bir Blockchain olarak hizmet verecek. Yüksek düzey performans, likidite ve kullanım kolaylığı Binance Chain’in sacayaklarını oluşturuyor. 19 Nisan’da Changpeng Zhao Binance Chain’in 23 Nisan’da aktif hale geleceğini duyurmuştu. Binance Chain’de Binance Coin temel kripto para birimi olarak kullanılacak.

Binance Chain’in beta test sürecinin olumlu geçmesi ve 1 yılı aşkın çalışmanın ardından ağın 23 Nisan’da hayata geçecek olması Binance Coin’de doping etkisi yaratttı. Popüler kripto para birimi Aralık 2018’de 4,79 dolardan işlem görürken haberimizin hazırlandığı sırada 25 dolar bandını zorluyor oluşu gerçekten inanılmaz. Binance Coin’in kararlı bir şekilde yükselişini sürdürmesi durumunda popüler kripto para biriminin 23 Nisan tarihine kadar 30 dolar bandının üzerinde fiyatlandığını görebiliriz.

Binance Coin’deki yükselişi tetikleyen diğer etkenler olarak platformun geçtiğimiz günlerde yedincisini gerçekleştirdiği BNB yakma etkinliği ve Binance Launchpad’de düzenlenen ve sadece belli bir miktarda BNB sahibi olan insanların katılabildiği ICO benzeri IEO’lar gösterilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar