reklamı kapat

Ethereum Fiyatları: ETH’da Artış Başladı, Bir Sonraki Hedef Ne?

Analistlere göre Ethereum’da yükselişin devam etmesi halinde sırada 450 dolar var.
13:00
30 Ağustos 2020

Güçlü bir aşağı yönlü düzeltmenin ardından Ethereum (ETH), ABD doları karşısında 370 dolar seviyesinde destek buldu ve bu noktadan artışa başladı. Dolayısıyla en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da ayıların güç kaybettiğini ve boğaların kontrole geçtiği ifade edilebilir.

Ethereum Fiyatı

Boğaların güç kazanması ile birlikte Ethereum fiyatı güçlü bir direnç seviyesi olan 385 dolarlık barajı kırdı ve ardından 395 dolarlık önemli seviyenin de üzerine çıkmayı başardı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 405 dolardan işlem göre ETH’nin artışının da devam ettiği ifade edilebilir.

Teknik göstergeleri değerlendiren analistler, ETH’un 400 dolarlık psikolojik seviyeyi kırması ile boğaların yeniden kontrole geçtiğini düşünüyor. Dolayısıyla artışın devam etme ihtimalinin de yüksek olduğu belirtiliyor. Yapılan açıklamalara göre ETH’un 408 dolar seviyesindeki direnci de kırmasıyla daha hızlı bir yükseliş başlayabilir.

Bunun yanında ETH için bir sonraki büyük direncin 420 dolar bandında olacağı ve 411 doların aşılmasının bu direncin sertliğini kırabileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Ayrıca 420 dolarlık direnç seviyesinin kırılmasının Ethereum’u 450 dolarlık bir başka önemli direnç seviyesine yönlendirebileceği ifade ediliyor.

Düşüş İhtimali

Bitcoin ve Ethereum şu anda birlikte hareket ettikleri için Bitcoin fiyatının ETH üzerinde oldukça etkili olduğunu söylesek yanlış olmaz. Dolayısıyla eğer lider kripto para biriminin artışı devam ederse ve daha da önemlisi hız kazanırsa benzer şekilde bir hareket ETH’da da görülebilir.

Ancak analistlere göre eğer BTC güç kaybederse ETH’un da yeniden 395 dolar seviyesine geri çekilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.