Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin Kritik Direnci Aşabilecek Mi?

En büyük Ethereum rakiplerinden biri kritik bölgede bulunuyor. Kısa vadedeli beklentiler neye işaret ediyor?
19:00
31 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Temmuz ayında etkileyici bir büyüme performansı gösteren Ethereum birleşmeye hazırlanıyor. Ancak rakiplerinde de hareketlilik var. Ethereum rakibi altcoinler Layer1 ve Layer2 olarak ikiye ayrılıyor. Birinci katman rakiplerinden olan Avalanche (AVAX) birçok yönden Ethereum’dan daha güçlü ve son bugün kritik direnç bölgesini zorluyor.

Avalanche (AVAX)

AVAX 4 saatlik grafikte 20/50/200 EMA’nın üzerinde konumlanıyor ve geçtiğimiz hafta boyunca alıcıların ilgisini çekmeye devam etti. Elbette bu durum fiyata da yansıdı. Popüler Ethereum rakibi altcoin 25 dolarlık direnci yeniden test eden yükselen kama benzeri bir yapı oluşturdu. Yazı hazırlandığı sırada 24,7 dolardan alıcı bulan Avalanche (AVAX), son 24 saatte 25,74 dolara kadar tırmanmayı başarmıştı.

Son zamanlardaki büyümesi, yakın vadede en yüksek likiditeyi sunan Kontrol Noktası (POC, kırmızı) yakınında beklenen bir engel gördü. 25 doların üzerinde ikna edici bir kapanış, önümüzdeki seanslarda uzun süreli bir toparlanma için kapıları açabilir.

Avalanche (AVAX) Grafik

19 Haziran tarihinde 300 günün en düşük seviyesini gören popüler akıllı sözleşme platformu alıcıların geri dönmesiyle sürekli yukarı ataklar yaptı. Bu satın alma canlanması, AVAX’ın son birkaç gün içinde 20 dolarlık desteği geri almasına yardımcı oldu. Altcoin, 22 Temmuz’da önceki yukarı kanalından ayrıldıktan sonra değerinin %26’sından fazlasını kaybetti. AVAX boğaları 20 dolar bölgesindeki satışları başarıyla savuşturduktan sonra fiyatı 20/50/200 EMA’nın üzerine taşıdılar.

Böylece fiyat, Bollinger Bantlarının (BB) üst bandının yakınında gezinmeye devam ederek yükseliş beklentisini güçlü tuttu. BB’nin üst ve alt bantları birbirine bakarken, AVAX önümüzdeki seanslarda daha dar bir alanda hareket edebilir. AVAX yatırımcıların 25 dolar seviyesini yakından izlemelidir. Bu seviyenin üzerinde kararlı mum kapanışları 28 dolar aralığındaki direnç bölgesinin aşılmasına yardımcı olabilir.

Ayrıca, grafikteki son kazanımlar, hacim osilatöründe (VO) daha düşük zirvelere eşlik etti. Bu, nispeten zayıf bir yükseliş hareketine işaret etti. Düşen hacimlerin yanı sıra 25 dolarlık direncin sağlamlığı göz önüne alındığında, AVAX için bir süre durgunluk sürpriz olmayacaktır. Kısa vadeli yatırımcılar için 25 dolar üzerindeki kapanış iyi bir giriş noktası olabilir. Birçok yatırımcı 27-28 dolar aralığında kar satışına yöneleceği için olası düşüşlere de hazırlıklı olunması gerekir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar