X


Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), XRP ve EOS Analizi: Hangi Altcoin Patlamaya Hazır?

Önde gelen altcoinler için teknik analiz ne gösteriyor?
22:47
9 Ocak 2021

Bitcoin (BTC) fiyatının 41.500 dolara kadar yükselip burada tutunması, altcoin yatırımcılarının bekledikleri büyük altcoin rallisinin gelme ihtimalini arttırıyor. Son haftalarda birkaç altcoinin %100 üzerinde yükseliş elde ettiği görülse de asıl rallinin bundan çok daha sansasyonel ralliler getireceği biliniyor. ETH, DOGE, XRP ve EOS teknik analizine göre ise patlama yaşayacak altcoin çok yakında olabilir.

Ethereum Teknik Analizi

Ethereum teknik analizine göre 1.150 dolar önemli bir destek seviyesi olarak ön plana çıkıyor. Yakın zamanda yaşanan düşüş ile dip yapan ETH fiyatı, yeniden 1.300 doları zorlamaya başladı ve yeni dip noktasının 1.000 dolar ile 1.150 dolar olduğu görülüyor. ETH fiyatının tüm zamanların rekoru olan 1.400 doların üzerine kadar yükselmesi ise ortada hiçbir direnç kalmamasını sağlayabilir.

Ethereum daha önce tüm zamanların rekoru ile en fazla 1.400 dolara kadar yükselebilmişti ve şu an bu seviyenin test edildiği görülüyor.

DOGE Fiyatı Yükselişe Devam Edecek mi?

Son dönemde en hızlı yükselen kripto para birimlerinden birisi konumundaki Dogecoin (DOGE) ise teknik analize göre tam olarak alarm veriyor. Bollinger Bantları iyice sıkıştı ve fiyat DOGE’nin 0,0045 dolara kadar yükselmesinden sonra ciddi bir volatilite yaşatabilir.

OBV indikatörü ticari hacim düşse de yerinde kalmayı başarıyor. Bu indikatörlerin ikisi de DOGE için konsolidasyon sinyali veriyor. DOGE fiyatı yakın vadede bu konsolidasyon nedeniyle yükseliş öncesi seviyesine kadar gerileyebilir.

EOS Analizi

EOS/USD 1 saatlik teknik analiz grafiğinde ise devasa bir alçalan üçgen formasyonu oluştuğu görülüyor. Bu formasyon genellikle yukarı yönlü sonuçlanır ve fiyat üçgeni kırarak yükselişe geçer. MACD indikatörü ayıların etkisinde gibi gözükse de yeniden boğa cephesine geçti.

eos

EOS fiyatının ticari hacminin de artması yakın vadede 3,35 doların kırılmasını sağlayabilir. Bunun devamında EOS’un fiyat hedefi önce 3,70 dolar, devamında ise 4,50 dolar olacaktır.

XRP İçin Yükseliş Yine Gündemde

XRP/USD işlem çifti birbiri ardına gelen kötü haberlere rağmen yükselişini sürdürdü ve 0,30 dolar seviyesi ele geçirildi. XRP fiyatının buradan yükselişini sürdürmesi için 0,35 dolar seviyesini kırması gerekiyor.

XRP olası bir düşüş durumunda ise 0,30 dolar seviyesinde tutunabilir. Bunun altına inilmesi 0,27 dolar ile 0,20 dolar noktalarına yönelik baskıyı arttıracaktır. RSI ve MACD indikatörleri ise yükselişe işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar