reklamı kapat

ETH Artmaya Devam Ederse BTC 10.000 Doları Görebilir!

Ethereum’un artması BTC’yi 10.000 dolara taşıyabilir, bu da ETH’nin yeni zirveleri görmesi için bir yakıt olabilir. 
08:00
1 Haziran 2020

Piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) 245 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi aşmayı başardı ve 247 dolar seviyelerini gördü. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise ETH küçük bir geri çekilme ile 239 dolar bandında işlem görüyordu.

Ethereum ve Bitcoin İlişkisi

Ethereum’un yükseliş trendi 240 dolar bölgesinde destek bulmaya çalışıyor ve analistlere göre bazı durgunluk belirtileri gösteriyor. Yine de ETH yatırımcılarının ve analistlerinin büyük çoğunluğu ETH’da yükseliş hissiyatı içinde bulunuyor. Bununla birlikte Ethereum’un yükselişe devam ederken karşılaşacağı ilk büyük direnç seviyesinin 260 dolar olduğu da ifade ediliyor.

Bunların yanı sıra analistler, Ethereum’un yukarı yönlü hareketinin devam etmesi durumunda Bitcoin’in (BTC) de 10.000 doları önümüzdeki günlerde görebileceğine inanıyor. Çünkü ETH’nin yukarı yönlü hareketi BTC’nin de ralli fitilini ateşleyebilir.

İlk Direnç: 260 Dolar

Ethereum her ne kadar güzel bir artış ivmesi yakalamış olsa da 247 dolardan sonra 230 dolar seviyesine kadar geri çekilmesi hala bazı zayıflıkların olduğunu gösteriyor olabilir. Ancak analsilter Bitcoin’in fiyat hareketi hangi yönde olursa olsun ETH’nin önümüzdeki günlerde daha yüksek seviyeleri göreceğine inanıyor.

Newsbtc’nin haberine göre piyasanın ünlü analistlerinden “loomdart” Ethereum’un yükseliş yolunda karşılaşacağı ilk direncin 260 dolar bandında olacağını o zaman kadar rahatlıkla ilerleyebileceğini ifade ediyor.

Öte yandan bazı analistler de Ethereum’un son zamanlardaki fiyat hareketinin Bitcoin rallisini başlatacağını ifade ediyor. Ayrıca Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkmasının da ETH da yeni yükseklerin görülmesine sebep olacağı dile getiriliyor. Örneğin, popüler analistlerden “lightcrypto” Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda “Ethereum’un artışı devam ediyor, bu BTC’yi 10.000 dolara taşıyacak. Bu hamle de Ethereum’a daha fazla yakıt sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Eğer Ethereum piyasadaki son fiyat artışlarına önderlik ediyorsa bahsedilen durum gerçek olabilir. ETH’nin dünkü yükselişinin ardından BTC’nin de onu takip ettiği ve artışa geçtiği göz önünde bulundurulduğu zaman yukarıda bahsi geçen gelecek tahminlerinin gerçekleşmesi de imkansız değil gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.