reklamı kapat

Eski Bitmain CEO’su Jihan Wu’dan Yeni Kripto Para Girişimi!

Eski Bitcoin madencilik devi Bitmain CEO'su Jihan Wu, yeni bir kripto para platformu ile yatırımcıların karşısına çıkabilir.
10:00
6 Haziran 2019

5 Haziran tarihinde The Block tarafından aktarılan bir habere göre, dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) madencilik firmalarından birisi olan Bitmain‘in eski ve tartışmalı CEO’su Jihan Wu, önümüzdeki ay kendi kripto para girişimini piyasaya sürebilir.

Bitcoin Cash Hard Fork’u İstifayı Getirdi

Jihan Wu özellikle 2018 yılının Kasım ayında yaşanan Bitcoin Cash (BCH) hard fork’u esnasında yaptığı yanlış kararlar ve ağın dengesini bozma suçlaması nedeniyle Bitmain yönetim kurulu tarafından istifaya zorlanmış ve bir süre kendisinden haber bile alınamamıştı. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

İsmini vermek istemeyen kaynakları referans gösteren The Block’un haberine göre, Matrix isimli kripto para hizmet start-up firması ”bir gecede dünyanın en büyük tezgah üstü alım satım (OTC) platformu ve varlık yönetim firması” olacak. İddiaya göre yeni firma Pekin merkezli kripto para madencilik devi Bitmain’e depolama ve kiralama hizmeti sunacak ve bunun karşılığında bir likidite havuzuna kavuşacak.

The Block’a konuşan dört isimsiz kaynaktan birisi, bu denli büyük bir likiditenin daha düşük kripto para fiyatları ile sonuçlanabileceğini ve Matrix’in Asya bölgesine rekabetçi bir avantaj sağlayacağını ifade etti. Bütün bu detaylara ve iddialara rağmen Wu’nun yeni şirketin CEO’su olup olmayacağı veya Çin’in direkt olarak böyle bir firmaya işletme lisansı verip vermeyeceği hala merak konusu.

Bitmain yaşadığı sert düşüşe ve gerilemeye rağmen hala dünyanın en büyük madencilik firmalarından birisi ve Wu’nun firmada aktif olarak %20.5’lik bir hissesi bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun