reklamı kapat

Energy Web Token Nereden Alınır?

Energy Web Token nedir ve nereden alınır?
09:52
18 Eylül 2020

Energy Web Token adından da anlaşılabileceği üzere enerji sektörü odaklı bir kripto para birimidir. Energy Web Chain isimli bir ağa sahip olan EWT Token, ölçeklenebilir, açık kaynaklı ve direkt olarak kurumsal ihtiyaç odaklı bir proje olarak biliniyor. EWT coin, Energy Web Foundation yani Enerji Web Vakfı tarafından hayata geçirildi. Hedef olarak ise diğer kripto paraların aksine düşük karbon ayakizi bırakan kurumsal müşteri odaklı bir enerji sistemi oluşturmak tercih edilmiş.

Enerji sektörünün ihtiyaçlarını blockchain teknolojisi ile çözmeyi hedefleyen EWT token ağının birden fazla avantajı var ve bunların enerji sektöründeki işlemsel maliyetleri azaltma, veri güvenliğini arttırarak blockchain’in yardımıyla şeffaflık sağlama, piyasadaki katılımcıların hem tüketici hem de enerji kullanan cihaz odaklı olarak arttırılması ve son olarak da şeffaf, blockchain odaklı, merkeziyetsiz bir enerji sistemi kurma olduğu söylenebilir.

Peki EWT Token  tam olarak nedir ve EWT Token satın almak için neler yapmak gerekiyor?

Energy Web Token Nedir?

EWT Coin otorite ispatı (proof-of-authority) isimli yeni bir sistem kullanmaktadır. Bu da Ethereum Sanal Makinesi odaklı kurumsal düzeyde uygulamaların enerji sektörü tarafından kullanılabilmesini sağlıyor. Proje kurumsal yatırımcı ve şirket odaklı olduğu için otorite ispatı modeli kullanılmakta. Ağda toplamda 25 onaylayıcı düğüm var ve bunların 15 farklı ülkeden bir araya geldiği belirtilmekte.


Otoriteyi elinde bulunduran firmalar arasında enerji şebekeleri, start-up firmaları, enerji dağıtım şirketleri gibi kurumlar yer alıyor. EWT Token Ethereum ağı tabanlı bir kripto para birimi konumunda ve ilk olarak 2019 yılının Haziran ayında piyasaya sürüldü. Blockchain’in enerji sektöründeki potansiyelini açığa çıkartmak için geliştirilen proje kısa sürede de ciddi bir tanınma elde etti.

EWT Coin Yorum

EWT coin yorumlarına bakıldığında bunun en büyük 56. kripto para olduğu ve toplam 48.638.535 arza sahip olduğu görülüyor. Piyasa değeri 270 milyon doların üzerine çıkan EWT Coin, kesinlikle sahip olduğu model ve proje ile daha da yükselebilir.

Peki EWT Coin satın almak için ne yapmak gerekiyor? Energy Web Token nasıl alınır? EWT Token, KuCoin borsasından alınabilmekte.

EWT Coin Nasıl Alınır?

EWT coin satın almak için kullanıcıların şu an için çok fazla seçeneği yok. Sınırlı sayıda kripto para borsası tarafından listelenen Energy Web Token nasıl alınır sorusunun cevabı ise KuCoin gibi gözüküyor. Önde gelen kripto para borsasının listelediği EWT, buradan USDT işlem çifti ile alınabilmekte.

KuCoin borsasından EWT Coin satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • EWT satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce KuCoin ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar miktar ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna EWT yazın ve altta açılan EWT/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “EWT AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek EWT alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.