reklamı kapat

Waves Coin Nereden Alınır?

Merkeziyetsiz kripto para Waves nasıl alınır?
20:46
17 Eylül 2020

Waves Coin aslında DeFi denilince akla gelen ilk kripto para birimlerinden birisi olarak biliniyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük 57. kripto para birimi olan Waves coin fiyat olarak ise 2,53 dolardan işlem görmekte. Özellikle DeFi bu kadar popüler olmamışken Waves geleceği hakkında çok olumlu açıklamalar yapılmaktaydı ve bu açıklamalar hala geçerli gibi gözüküyor.

Waves, direkt olarak açık kaynağa sahip, Bitcoin’e benzer özellikler bulunduran kripto para birimlerinden birisi olarak biliniyor. Waves geleceği de açık kaynaklı olmasından dolayı bir hayli olumlu yorumlanmakta. Waves Coin fiyat olarak geçtiğimiz aylarda önemli artışlar elde etse de şu an için konsolidasyon sürecinde gibi gözüküyor.

Waves Coin Nedir?

Waves Coin Rus geliştiriciler tarafından kurulan Rusya merkezli merkeziyetsiz bir borsa olarak tanımlanabilir. Bu borsanın kendi kripto para birimi olan Waves Coin, aynı Binance’in BNB’si gibi bir işleve sahiptir. Kullanıcılar bu sayede hem merkeziyetsiz bir şekilde alım satım yapabilir, hem de özel token oluşturup bunları piyasaya sürebilirler. Aslında bu açıdan Waves platformunun biraz Uniswap’a benzediği de görülüyor.

Waves’in temel hedefi ise kullanıcıları hiçbir merkezi platforma veya aracıya mahkum etmeden istikrarlı bir alım satım ve borsa hizmeti sunabilmek. Waves platformundaki kullanıcılar dakikalar içerisinde kendi kripto paralarını üretip bunu aynı platform üzerinden piyasaya sürebilirler. Tabii ki Waves merkeziyetsiz bir borsa olduğu için burada hesap açarken seed phrase olarak bilinen kelimeleri ve bunların sırasını doğru bir şekilde kaydetmek de gerekiyor.


Waves Coin Yorum

Waves coin yorumlarına bakıldığında bunun ilk olmasa bile en önemli merkeziyetsiz borsa platformlarından birisi olması öne çıkıyor. Waves coin grafiklerine bakıldığında da fiyatın boğa döneminde 15 doların üstüne kadar çıktığı görülmekte. Bu da 2,53 dolardan işlem gören WAVES için hala yükselişin mümkün olduğuna işaret etmekte.

Waves Coin bu kadar fazla bilinirlik ve aranma ile gerçek bir yükseliş fırsatı da sunabilir. Waves almak için ise Binance kripto para borsasını kullanmak yeterli olacaktır.

Waves Coin Nasıl Alınır?

Waves Coin Binance üzerinden aşağıdaki birkaç adımı takip ederek kolaylıkla satın alınabilir:

  • WAVES satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna WAVES yazın ve altta açılan WAVES/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “WAVES AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek WAVES alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.