X


iExec RLC Nedir?

iExec RLC, bulut bilişim kaynakları için ilk merkezi olmayan piyasadır. 
10:25
18 Eylül 2020

iExec RLC, bulut bilişim kaynakları için ilk merkezi olmayan piyasadır. iExec RLC’de Blockchain teknolojisi, kullanıcıların bilgi işlem güçlerinden, uygulamalarından ve veri kümelerinden para kazanabilecekleri bir piyasa ağını düzenlemek için kullanılıyor.  Bulut bilişim kaynaklarına isteğe bağlı erişim sağlayarak iExec’in, yapay zeka, big data, sağlık hizmetleri veya FinTech gibi alanlarda yoğun bilgi işlem gerektiren uygulamaları destekleyebildiği bildiriliyor.

Bu yazımızda “iExec RLC, iExec token, RLC coin nereden alınır, iExec RLC satın al” gibi konulara değineceğiz.

RLC Coin Nedir?

RLC coin, iExec RLC platformunun yerel token’ıdır ve kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılıyor. Platform RLC token’ı “son teknoloji kripto para birimi” olarak tanımlıyor. RLC, “Birçok Bilgisayarda Çalıştır” anlamına geliyor. Ayrıca iExec token, standart ve güvenli ödemeler sağlayan bir kripto para birimi olarak da nitelendiriliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunların yanında bir ERC-20 token’ı olan iExec token ile kullanıcılar istedikleri zaman platformun kaynaklarına erişim sağlamak için kolayca ödeme yapabiliyor.

İExec ağı, bilgi işlem kaynak sağlayıcılarından oluşuyor. Bilgi işlem güç sağlayıcıları “iExec Çalışanları” olarak adlandırılıyor. Çalışanlar olarak, kullanıcılar makinelerini bağlayabiliyor ve ağa kaynak katkısında bulundukları için RLC token’larıyla ödüllendirilebiliyorlar. Ayrıca uygulama sağlayıcıları, uygulamalarından ve algoritmalarından para kazanabiliyor. Değerli veri kümelerine sahip olan veri sağlayıcıları, bunları iExec aracılığıyla uygulamalar tarafından kullanılabilir hale getirebiliyor.

Öte yandan İExec mutabakat protokolü “PoCo” (Katkı Kanıtı), off-chain bilgi işlem üzerinde fikir birliği sağlıyor ve ayrıca merkezi olmayan oracle’ları iExec ile entegre etmek için de kullanılabiliyor.

Bunların yanı sıra iExec, gücünün güvenilir off-chain bilgi işlemden geçtiğine inanıyor. Temsilcisi, Ethereum Enterprise Alliance içindeki ‘Trusted Compute Working’ grubuna başkanlık ediyor. Ayrıca platformun Blockchain için bir “güvenilir bilgi işlem” çözümü yayınlamak için Intel ile ortaklık kurduğu biliniyor. Diğer iExec ortakları arasında Alibaba Cloud, IBM, Genesis Cloud, EDF elektrik hizmet şirketi, EEA ve Ubisoft yer alıyor. iExec, Microsoft, Intel, ConsenSys, Envision, PegaSys ve Kaleido’nun yanı sıra Trusted Compute Framework’e de (Hyperledger Avalon) katkıda bulunanlardan biriydi.

RLC Coin Yorum

iExec RLC ile ilgili yorumların çeşitlilik gösterdiği görülüyor. Bazı yatırımcılar iExec RLC satın almanın oldukça karlı olacağını ve uzun vadede büyük getiri sağlayacağını düşünürken bazı yatırımcıların kripto para birimine temkinli yaklaştıklarını görüyoruz.

iExec token ile ilgili özellikle 2020 yılında atalım yapabileceği ifade edilirken token’ın yazının yazıldığı an itibariyle düşüşte olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor.

iExec RLC Binance

Aslında iExec RLC’nin Binance listelenmesi ile daha popüler hale geldiği görülüyor. Bilindiği gibi kripto para birimlerinin dünya çapında popüler borsalarda listelenmeleri hem fiyatlarını hem popülerleiklerini pozitif anlamda etkiliyor. Çünkü önemli bir borsanın bir token’ı listelemesi o token’ın güvenilir olduğu şeklinde yorumlanmasına sebep oluyor. Bunda da borçların sıkı token listeleme prosedürlerinin katkısı bulunuyor.

Bu noktada iExec ile ilgili güncel rakamsal verilere göz atmakta da fayda olacaktır. Yazının yayına hazırlandığı an itibariyle 1,20 dolar ile işlem göre RLC token 96.220.503 USD işlem hacmi ile piyasa değeri açısından 106. sırada yer alıyor. Bunların yanında iExec RLC’nin 15 Aralık 2018 tarihinde 0.1487 dolar ile en dip seviyeyi ve 12 Ocak 2018 tarihinde 5.40 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte de fayda var.

Son olarak CoinMarketCap verilerine göre şu anda dolaşımda 80.070.793 adet RLC token bulunuyor ve bu rakamın en fazla 86.999.785 RLC’ye ulaşması bekleniyor.

RLC Coin Nasıl Satın Alınır?

iExec RLC token’ı dünyanın en büyük işlem hacmine sahip borsası Binance üzerinden güvenilir ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar