X


En İyi Kripto Para Borsası

En iyi kripto para borsası nasıl bulunur?
23:49
12 Mart 2021

Kripto para sektörünün büyümesi, 2021 yılında inanılmaz bir ivme kazandı ve hala da devam ediyor. Kripto para piyasasının toplam değeri 1,849 trilyon dolara ulaştı ve 24 saatlik hacim 171 milyar dolar gibi rekor seviyeleri görmekte. Kripto para piyasasında lider kripto para birimi Bitcoin’in hakimiyeti %61, Ethereum’un hakimiyeti ise %12 olarak gözüküyor. Geri kalan altcoinlerin ise %27’lik bir piyasa hakimiyetine sahip olması aslında kripto para piyasasının genel dağılımını gözler önüne sermekte.

Kripto para yatırımcılarının kripto para alım satımı yaparken ve bu piyasaya dahil olurken en çok kullandıkları aracı kurumun ise borsalar olduğu biliniyor. Kripto para yatırımcıları çoğunlukla hangi kripto paraya yatırım yapacaklarını ince eleyip sık dokurken aslında büyük bir şeyi gözden kaçırmakta. Kripto para birimi kadar buna yatırım yapılacak kripto para borsası da önemli.

Bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para borsası olan Mt. Gox’un hacklenmesi hala binlerce yatırımcının mağdur olmasına neden oluyor. Binlerce yatırımcı şimdi bir servet kazanmalarını sağlayan BTC’lerini bu saldırı yüzünden hala alamadı ve ne zaman alacakları belli değil. Peki bir kripto para borsası seçerken tam olarak nelere dikkat etmeli ve nasıl seçim yapmalı?

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto Borsaları

Kripto para borsaları merkezi ve merkezsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Merkezsiz borsalar kullanıcılara hiçbir güvenlik sunmaz ve kullanıcıların kripto paralarını kendilerini depolamasını zorunlu kılar. Merkezi kripto para borsaları ise kullanıcıların kripto paralarını da depolar. Bu da aslında dikkat edilecek ilk husus olarak ön plana çıkıyor.

Kripto para borsasının sunduğu güvenlik ve fonların sigortalı olup olmaması, en çok dikkat edilecek husus. Önde gelen kripto para borsalarından Binance, hem inanılmaz güvenlik önlemleri hem de SAFU isimli kripto para sigortası ile adından sıklıkla söz ettirmekte. Olası bir hacklenme durumunda kullanıcılara milyonlarca dolarlık sigorta sunulmakta ve kayıplar buradan telafi edilmekte.

Kripto Para Borsaları

En iyi kripto para borsasının, kullanıcıların fonlarını en güvenli tutan borsa olduğu söylenebilir. Bu da kapının Binance’e açılmasını sağlıyor. Binance buna ek olarak binlerce kripto para işlem çifti desteği ile ciddi bir destek de sunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar