X


En Eski Kripto Analistlerinden Biri Gelecek 5 Yıl İçin Önemli Bir Tahminde Bulundu!

Önümüzdeki yıllarda çok büyük bir mücadeleye şahit olacağız.
23:05
26 Ağustos 2021

Kripto para piyasalarında birçok analist bulunuyor. Bunlardan en eskilerinden biri olan Lark Davis bugün gelecek 5 yıla dair önemli tahminlerde bulundu. Bitcoin (BTC)’in kısa vadeli fiyat potansiyellerini de değerlendiren Davis son derece iyimser konuşuyor. Peki önümüzdeki 5 yıl içinde bizi neler bekliyor?

Bitcoin Fiyat Tahmini

Lark Davis Bitcoin’in uzun bir aradan sonra yeniden 50.000 doları geçmesini son derece önemli bir gelişme olarak görüyor. Üstelik bu yükseliş Şubat ayında yaşanan ralliden çok daha farklı gelişti. Davis’e göre Şubat ayına göre insanlar daha fazla Bitcoin (BTC) tutuyor. Yani aldıkları BTC’leri satmaya daha az yanaşıyorlar.

“Güncel verileri incelediğimizde küçük yatırımcıların hızlı biçimde Bitcoin biriktirdiğini görüyoruz. Balinalar ve küçük yatırımcılar Şubat ayından farklı olarak daha çok Bitcoin tutuyorlar”.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ünlü analiste göre 6 haneli Bitcoin hedefi için henüz tam bir trend oluşmadı. Önümüzdeki haftalarda bu trendin oluşması mümkün ancak bunun için Bitcoin’in daha güçlü kalması gerekiyor. Özellikle 42.000 dolar seviyelerinin yeniden kalıcı olarak görülmesi fiyatın aşağı yönlü hareketini devam ettirmesine sebep olacak. Birçok analist 39.000 ile 44.000 arasında kısa süreli bir geri çekilmenin yaşanacağını söylüyordu. Bu rakamlar telaffuz edilirken Bitcoin (BTC) 51.000 dolar sınırına dayanmıştı ve şu an 47.000 dolar üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Önümüzdeki 5 Yıl Kriptoların Olacak

Kripto para analisti Lark Davis’e göre 2026 yılına kadar kriptoların benimsenmesi ciddi anlamda artacak. Hatta itibari para birimlerinden (USD, EURO, TL vs) daha fazla kullanılacak. Deloitte raporuna değinen Davis finansal hizmet veren şirketlerin de bu dönüşümü desteklemesi gerektiğini savunuyor.

“Kurumlar ve yatırımcılar kripto paraları bir değer deposu olarak görüyor. Üstelik bu bakış açısı ana akım haline geliyor. Bu ilgi artışı elbette bir fon akışı sağlıyor”.

Birçok büyük finans şirketi bu konuda adımlar atmaya başladı. Dünyanın en büyük bankaları, müşterilerinin talepleri üzerine direkt veya dolaylı olarak kripto ile alakalı ürünler sunuyor. Üstelik bu ilgi geleneksel ürünlere olan ilginin çok daha üzerine çıktı. Yani Lark Davis ile benzer düşünceleri paylaşan çok fazla sıradan insan bulunuyor.

Elbette kripto para piyasaları son derece risklidir. İnternet sitemizde paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar