X


En Başarılı Analistlerden Biri Bitcoin (BTC) İçin Yeni Sürece İşaret Ediyor! Çok Para Kaybedebilirsiniz!

Tahminleri çoğu zaman tutan analist Bitcoin konusunda uyarıyor. Bu seviyelere dikkat!
00:01
27 Ağustos 2021

Popüler kripto analiz kanallarından Crypto Love’da konuşan Randall Trzaska, Bitcoin için yeni bir trende işaret etti. Birçok yatırımcının altcoinlerde olduğu bugünlerde yaşanan düşüşler elbette ciddi zararlara sebep oldu. Özellikle kaldıraçlı işlemleri sık kullanan yatırımcılar iki haneli kayıpları saatler içinde gördü. Peki kısa vadede Bitcoin (BTC) için neler bekleniyor?

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Randall’a göre cevabı son derece basit, fiyatı 50.000 dolarda ciddi satışlar yedi ve 51.000 direncini aşamadı. Elbette bunun neticesi olarak yeni bir konsolidasyon süreci yaşıyor. Ancak Randall bu süreci yeni bir mini ayı trendi olarak isimlendiriyor. Michael Poppe ve Bollinger bantlarının mucidi de benzer bir düzeltmeye birkaç gündür işaret ediyor.

Temmuz ayının sonuna doğru yeni bir dip yapan fiyat The Bitcoin Word etkinliğiyle yükselişine başladı. Ağustos ayı içinde 50.000 doların üzerine çıkmayı başaran Bitcoin (BTC) bu direnci maalesef aşamadı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Likit ve arz oranında yaşanan düşüşü borsalara taşınan kripto varlıklara bağlayan Randall, kısa vadeli düşüşler bekliyor. Balinaların yaptığı satışlar fiyatı son derece olumsuz etkiliyor.

“Balinalar daha iyi bir giriş noktası bekliyor olabilir. Birkaç haftadır yaşanan yükselişten pek bir sonuç almışa benzemiyorlar”.

Fiyatın yükselişe devam edebileceğine inancını koruyan Randall yaşanabilecek kısa vadeli düşüşlere karşı da uyarıyor. Bitcoin fiyatı Binance borsasında 47.000 doları halen aşmaya çalışıyor.

Bitcoin (BTC) Yükselecek Mi?

Bitcoin için hali hazırda bir geçiş döneminde olduğumuzu herkes söylüyor. Ancak yakalanan güçlü bir ivme bulunuyor. Bunun korunması ve fiyatın SMA 200 üzerinde tutunması gerekiyor. Randall’a göre bu yıl yapılan ATH seviyesinin üzerine çıkılması mümkün ancak bunun için borsalardaki hacmin güçlenmesi gerekiyor.

Hacimsiz yükselişler güçlü dirençler karşısında son derece aciz kalıyor. Özellikle 50.000 seviyesinde yaşadığımız şey tam olarak budur. Bu seviyeye gelene kadar Bitcoin (BTC) birçok geri çekilme yaşadı ancak daha fazla destek testinin olumsuz sonuçları da olabilir. Bu yüzde aşağıda bulunan 44.000 ve 39.000 seviyelerinin yakından takip edilmesi gerekiyor. Fiyatın ilk desteği kırması 39.000 dolara kadar bir sarkmaya sebep olabilir. Panik satışlarıyla bu seviyenin altına iğne atılması da mümkündür. Bu yüzden kaldıraçlı işlemler şu an son derece riskli görünüyor. Spottan işlem yapan kullanıcıların ise ciddi yükselişler yapan altcoinlere karşı dikkatli olması avantajlarına olacaktır.

Elbette bildiğiniz gibi kripto para piyasaları ciddi risk barındırır. İnternet sitemizde paylaşılan bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar