reklamı kapat

En Büyük Üçüncü Borsa Huobi ABD’ye Açılıyor

10 Haziran 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Finansal haber platformu Financial Magnates’ın geçtiğimiz günlerdeki haberine göre Huobi ABD’ye açılıyor. Günlük işlem hacmi bakımından dünyadaki en büyük üçüncü kripto para borsası olduğu görülen Huobi, ABD sınırlarında yeni bir dijital para işlem platformu başlatmayı planlıyor.

Huobi’nin yeni platformu yakın geçmişte kurulmuş San Francisco merkezli şirket HBUS tarafından işletilecek. Borsanın ABD sınırlarındaki stratejik ortağı olduğu ifade edilen HBUS hakkında yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer veriliyor:

HBUS adı verilen şirket Huobi’nin çalışma kolu, alt kuruluşu, bölümü ya da şubesi değildir. Aynı zamanda HBUS şirketini “Huobi ABD” veya buna benzer bir şekilde nitelendirmek de doğru olmayacaktır. HBUS, Huobi’nin ABD’deki stratejik ortağıdır.

HBUS’un Medium gönderisinde ifade edildiği üzere söz konusu platformun deneme sürümü için ön kayıtlar 10 Haziran tarihinde başlatılacak. Şirket 10-14 Haziran tarihleri arasında kayıt yaptıran kişilere bir ay boyunca işlem ücreti olmadan işlem yapabilme hakkı tanıyacak.


Platformun resmi açılış tarihi 15 Haziran olarak belirtiliyor. Ancak kullanıcıların aşırı talepte bulunması durumunda bu tarihin ertelenebileceği şirketin web sayfası üzerinden topluluğa duyuruldu. Huobi’nin yeni platformuyla ilgili gelişmeleri takip etmek için platformun haber bültenine ya da Telegram grubuna üye olabilirsiniz.

Çin merkezli bir borsa Huobi’nin San Francisco’da bir ofis açma planları bu yılın ocak ayında gündeme gelmişti. Ana merkezi şu sıralar Singapur’da bulunan borsa Güney Kore’de bir alt şirket kurarak denizaşırı piyasalara açılmayı hedefliyor. San Francisco’ya ek olarak borsanın Londra’da da bir ofis açma planı olduğu geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.

Amerika’daki kripto para borsalarının yasal düzenleyicilerden onay alabilmeleri için birtakım zorlu gereklilikleri yerine getirmeleri gerekiyor. Bu doğrultuda HBUS bünyesindeki bütün çalışanların kara para aklamayı önleme (AML) ve müşterini tanı (KYC) protokollerine yönelik eğitim aldıkları belirtiliyor.

Huobi borsasının Binance ve Okex gibi piyasaya öncülük eden diğer platformlarla rekabet halinde olduğunu söyleyebiliriz. Dev borsa rakiplerinin önüne geçebilmek adına sunduğu ürün ve hizmetlerin çeşitliliğini artırmak gibi çeşitli çalışmalar yürütüyor. ABD haberini de bu kategoriye dahil edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER