f En Büyük Bitcoin Boğasından Açıklamalar! Kral Kripto Para Biriminin Geleceği! › COINTURK

En Büyük Bitcoin Boğasından Açıklamalar! Kral Kripto Para Biriminin Geleceği!

Özet

  • Michael Saylor kurumsal benimsemenin Bitcoin'i tehdit etmediğini düşünüyor.

  • Bitcoin boğasına göre kurumsal şirketler BTC'yi benimsemek zorunda kalacak.

  • Saylor, BofA ve Apple gibi devlerin kripto iş kollarını, hizmetlerini başlatacağını düşünüyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
15:00
13 Ağustos 2023

Michael Saylor, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine son derece şüpheyle bakıyor hatta onları eleştiriyordu. Ancak son boğa sezonundan önce buradaki fırsatı görüp saf değiştirme kararı aldı. Saylor’un şirketi bugün milyarlarca dolarlık Bitcoin rezervine sahip. Üstelik şirketi MicroStrategy’nin hisse senedi adeta spot Bitcoin ETF muamelesi görüyor.

Michael Saylor Bitcoin Yorumu

MicroStrategy’den Michael Saylor yakın zamanda katıldığı podcast’te büyük şirketlerin Bitcoin satın alması ve ardından merkezileştirmesinin endişe kaynağı olmaması gerektiği görüşü dile getirdi. 7 Ağustos’ta yayınlanan Coin Stories podcast’inde Natalie Brunell ile konuşan en büyük Bitcoin boğası Saylor özellikle BlackRock sonrasında ortaya atılan komplo teorilerine değindi.

BlackRock dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi ve yaptığı şey müşterilerinin varlıklarını yönetmek. Ancak bazı popüler sosyal medya hesapları bu şirketin ETF onayıyla birlikte Bitcoin’i ele geçireceği gibi uçuk iddialar ortaya attı. Arzın önemli bölümü 1 BTC altı cüzdanlara dağılmış, devasa miktarda arz unutulmuş cüzdanlarda kalmışken ortaya attıkları görüş çoğu yatırımcı için gülünçtü.

Saylor kral kripto para biriminin kurumsal benimsenmesinin hızla artacağını hatta bunun kaçınılmaz olduğunu savunuyor.

Apple, BofA ve Bitcoin

Saylor üç nedenden dolayı kripto alanında dünyanın en büyük şirketlerinin emanetçi olarak görev alması gerektiğini düşünüyor. Teknik, siyasi ve doğal nedenler olarak özetlediği gerekçeler gelecekte Apple ve Bank of America gibi bugünün devlerinin kripto iş kollarını oluşturmasını mecburi hale getirecek.

“New York şehrinden, Kaliforniya’dan ya da İzlanda’dan kurtulmadığınız sürece, siyasi nedenlerden dolayı emanetçilere ihtiyaç vardır. Bitcoin bir temel katman olacak. İşleri hızlandırmak için lightening gibi katman 2’ler olacak. Daha sonra Bank of America ve Apple gibi 3. katmanlar olacak. Saklama katmanı 3 ise işlevsellik sağlamak için var olacak.”

Saylor, doğal nedenlere gelince, bazı insanların varlıklarının başkaları tarafından tutulmasının daha güvenli olduğu ihtimalini öne sürdü. Alzheimer ile boğuşan 85 yaşındaki bir kişiyi ya da henüz doğmamış bir torun için varlıklarını güvence altına alma arzusunu örnek verdi.

“On iki yaşındayken arabanın anahtarlarının annemde ve babamda olmasından şikayet etmedim ve arabanın anahtarını almadım.”

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI