X


Ünlü İsim Değerlendirdi: Dolar Endeksi Düşerken Bitcoin Neden Yükselmiyor?

Bitcoin'in (BTC) fiyat hareketi beklenen oynaklıktan uzak kalmaya devam ediyor ve en büyük kripto para birimi yeni haftada da beklenen yükselişi yapabilmiş değil.
15:37
24 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin‘in (BTC) fiyat hareketi beklenen oynaklıktan uzak kalmaya devam ediyor ve en büyük kripto para birimi yeni haftada da beklenen yükselişi yapabilmiş değil.

DXY’deki Düşüş Bitcoin Boğalarına Güç Vermedi

TradingView’in verilerine göre, BTC/USD işlem çifti 30 bin dolarlık desteğinin üstünde tutunamadı ve ardından 29 bin dolara doğru yöneldi. Saatlik zaman dilimlerinde parite iki bölge arasında tanıdık oynaklığını sürdürmeye devam ederken, yukarı veya aşağı yönde daha yeni bir dip veya tepe yapmaya yönelmiş değil.

Deneyimli kripto para analisti Michaël van de Poppe, son Twitter değerlendirmesinde “Bitcoin için en önemli kırılım bölgesi yine 29 bin 400 dolardaki bölge. Burası kırılırsa bir sonraki test bölgesi 30 bin dolarda” ifadesini kullandı.

“DXY, ECB’den Gelen Şahin Açıklamalarla Düşüyor”

BTC/USD, önceki haftanın sonunda oluşan CME vadeli işlemlerdeki GAP’i aşağı yönlü kapatmayı başardı. Öte yandan popüler Twitter hesabı IncomeSharks, “ABD Hisse Senetleri bu hafta geri dönüş işaretleri veriyor. BTC onlarla birlikte düştü ve şimdi onlarla birlikte geri toparlanacak. Çok açık CME GAP’i dolduruluyor. Geride kalmayın” değerlendirmesinde bulundu.

Bitcoin’e ve genel olarak kripto para piyasasına dönük önemli bir değerlendirmede bulunan ve Twitter’da yakından takip edilen piyasa yorumcusu tedtalksmacro, kripto paralar ve risk varlıklarının neden daha geniş anlamda ABD dolarındaki yeni zayıflıktan faydalanarak daha fazlasını yapmadığına dair kısa bir açıklamada bulundu.

tedtalksmacro, “Dolar endeksindeki (DXY) düşüşün hisse senetleri ve BTC için yükseliş anlamına geleceğini düşündünüz ama hayır! DXY, ECB’den gelen şahin açıklamalar nedeniyle düşüyor, risk iştahındaki doğal bir artıştan dolayı düşmüyor. Dolayısıyla kripto paralar ve hisse senetleri üzerinde sıfır etkisi var. (Euro, DXY’nin yaklaşık yüzde 58’ini oluşturuyor)” ifadelerini kullandı.

ABD doları endeksi (DXY), geçen hafta gördüğü yirmi yılın en yüksek seviyesinden 3 puandan fazla düşüşle 102’nin altına gerilemiş durumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar