X


En Büyük Altcoin Ethereum 4.000 Dolara Dokundu! ETH Tekrar Sahnede

TH, 4.000 dolar sınırına dayandığı günde kısa süreliğine de olsa o duvarı aştı.
18:11
3 Eylül 2021

En büyük altcoin Ethereum (ETH), gün içerisinde 4.025 dolara dokunarak önemli bir test aşaması gerçekleştirdi. ETH, 4.000 dolar sınırına dayandığı günde kısa süreliğine de olsa o duvarı aştı. Popüler kripto para, ATH seviyesinin bulunduğu fiyat bandına adım atarak yükseliş trendini kuvvetlendirdi.

Ethereum (ETH)

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), lider takibini sürdürüyor. ETH, 4.025 dolara dokunarak yatırımcılarını heyecanlandırsa da henüz bu seviyede tutunamadı. Popüler kripto para, London Hard Fork‘u sonrası artış trendine ivme kazandırmıştı. Binlerce ETH’nin yakılmasının ardından fiyat yukarı fırlamış ve rota ATH seviyesine oluşturulmuştu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Uzmanlar, ETH tahminlerinde 4.000 dolar seviyesinin öneminden bahsediyor. Bu seviyenin üzerinde bir kırılmanın fiyatı 5.000 doların üzerine çıkacağı konusunda analistler hem fikir. ETH, an itibarıyla 4.000 doların hemen altında işlem görmeye devam ediyor.

ETH günlük grafiklerine göre RSI aşırı alım bölgesinin bir miktar altında 74’te seyrediyor. MACD yükselişi onaylarken Müthiş Osilatör göstergesi momentumun boğalardan yana olduğunu doğruluyor.

Kripto Para Piyasası Genel Durumu

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 51.000 dolar ile gün içerisinde en yüksek seviyesini gördü. BTC, 50.000 dolarlık psikolojik seviyenin aşılmasıyla piyasaya olumlu hava pompaladı. Liderin yanı sıra Ethereum 4.000 dolara dayanırken Binance Coin (BNB) 500 dolar seviyesine yaklaştı.

Bununla birlikte 11.000’i aşkın altcoin’in bulunduğu kripto para piyasasının toplam değeri 2.2 trilyon doları aştı. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %41.6’da konumlanırken Ethereum piyasa hakimiyeti %20.4’e yükseldi. Lider kripto para ve en büyük altcoin’in hareketlenmesi birçok altcoin’in artış trendine momentum kazandırdı.

Son olarak bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin fiyatı 50.760 dolardan, Ethereum fiyatı 3.983 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar