Elon Musk’tan Bir Dogecoin Hamlesi Daha: Yazılan Yorum Ne Anlama Geliyor?

Elon Musk, paylaşılan bir Twitter gönderisine Dogecoin ile ilgili bir yorum yaptı.
12:50
2 Aralık 2021
Elon Musk'tan Şaşırtan SHIB ve Doge Göndermesi! Ne Anlama Geliyor?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elon Musk, Coindesk’in yaptığı bir Twitter paylaşımına “Dooooge” yazarak ilginç bir cevap verdi.

Coindesk’in Twitter Gönderisi

Coindesk, resmi Twitter hesabından “Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri, ağı küçük yatırımcılar için erişilemez bir hale getirdi” başlıklı bir paylaşım yaparak çeşitli verileri gözler önüne serdi. Dijital varlık veri sağlayıcısı Kaiko’nun haftalık araştırma notuna atıf yapılan söz konusu paylaşımda, merkeziyetsiz finansın, tüm katılımcıların herhangi bir merkez gereksinimi duymadan finansal hizmetlerden faydalanabilmesi adına ortaya çıktığını ancak mevcut durumda yüksek işlem ücretlerinin, Ethereum ağını genel itibariyle büyük ölçekli yatırımcılar haricindeki katılımcılar adına erişilemez kıldığı ifade edildi.

Elon Musk, Paylaşıma Yorum Yaptı

Sıkı bir Dogecoin savunucusu olarak bilinen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Coindesk’in Twitter gönderisine “Dooooge” ifadesini kullanarak bir yorum yazdı. Sosyal medyada, söz konusu paylaşımın, Musk’ın  geçmişte olduğu gibi yine Dogecoin’i övmek amacıyla yaptığı konuşuldu. Coindesk’in paylaşımında Ethereum’daki yüksek işlem ücretlerinden bahsedilirken Musk, yazdığı bu yorum ile Dogecoin’deki işlem ücretlerinin düşük olduğunu ve erişilebilir bir ağ olduğunu ima etti.

Tartışmaların Ortasındaki Dogecoin

Dogecoin, son dönemlerde birçok kez tartışmalara konu oldu. NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi iş insanı Mark Cuban, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk başta olmak üzere birçok isim tarafından destek görürken birtakım eleştiri oklarının da hedefinde oldu. Kısa bir süre önce Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, DOGE‘nin sınırsız arzına atıf yaparak enflasyonist bir kripto varlık olduğunu söyledi. Garlinghouse, Dogecoin’in kripto para ekosistemi adına iyi bir şey olmadığını ve DOGE’ye atırım yapmadığını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar