X


Elon Musk Profil Fotoğrafını Güncelledi! Dogecoin (DOGE) Nasıl Etkilenecek?

Elon Musk profil fotoğrafını bir uzay roketi fotoğrafı ile güncelleyerek eski fotoğrafını sildi.
21:15
6 Ağustos 2021
Elon Musk Profil Fotoğrafını Güncelledi! Dogecoin (DOGE) Nasıl Etkilenecek?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son zamanlarda kripto para piyasasını manipüle edici tavırları nedeni ile oldukça tepki topladı. Yaptığı her hareketle gündeme gelen Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’dan yaptığı paylaşımla gökyüzünü gösteren bir görsel paylaştı ve Bitcoin’in yükselişine atıfta bulundu. Musk bu kez Twitter’daki Dogecoin temalı profil fotoğrafını bir uzay roketi ile değiştirdiği için yeniden gündeme geldi.

Elon Musk Profil Fotoğrafını Uzay Roketi Olarak Güncelledi

Tesla CEO’su bir süre önce Twitter’daki profil fotoğrafını güneş gözlüklerine yansıyan Doge fotoğrafı ile değiştirmişti. Musk bu kez profil fotoğrafını bir uzay roketi fotoğrafı ile güncelleyerek eski profil fotoğrafını sildi.

Musk’ın bu hareketi muhtemelen Dogecoin için bir anlam ifade etmiyor. Çünkü Musk profil fotoğrafını uzay taşımacılığı şirketi SpaceX için bir başka önemli kilometre taşını işaret eden SpaceX’in roket güçlendiricisinin piyasaya sürülmesine ithafen değiştirmiş olabilir. Ancak Musk bu hareketiyle yine de Dogecoin’de yeni bir artışın başlamasına sebep olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Elon Musk Twitter fotoğrafını Uzay Roketi Olarak Güncelledi

Milyoner iş insanı Elon Musk, Twitter profil resmini 18 Temmuz’da güneş gözlüklerine yansıyan Doge ile değiştirdi. Musk’ın bu hamlesi 58,9 milyon takipçisi ve benzeri görülmemiş bir etkileşimi olduğu göz önüne alındığında Dogecoin için çarpıcı bir reklam oldu. Öte yandan Dogecoin, Musk’ın profil fotoğrafını güncellemesinin ardından keskin bir şekilde artışa geçti.

Elon Musk: Bazı Şaka Para Birimlerine Sahibim

Musk’ın uzay çalışmalarına oldukça fazla önem vermesi ve bir süredir SpaceX ile meşgul olması, haftalardır neden Dogecoin hakkında hiçbir şey tweetlemediğini açıklar nitelikte. Ancak teknoloji girişimcisi, “The B Word” konferansında Bitcoin parodisinden bahsetti ve kişisel olarak bazı meme (şaka) para birimlerine sahip olduğunu açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar