X


Elon Musk Bu Sefer Başka Bir Şaka Coin’in Fiyatını Yüzde 100 Arttırdı!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın son paylaşımı bu sefer de başka bir şaka coin’inin fiyatının yüzde 100 gibi bir oranda artmasını sağladı.
10:00
13 Eylül 2021

Tesla CEO’su Elon Musk Bitcoin’in önemli bir destekçisi ancak ünlü ismin adı bu sene daha çok Dogecoin (DOGE) ve şaka coin’leri ile birlikte anıldı.

Floki Coin %100 Arttı

CoinGecko verilerine göre Tesla CEO’su Elon Musk, köpeğinin bir fotoğrafını Twitter’da yayınladıktan sonra Dogecoin’in bir versiyonu olan Floki Inu’nun fiyatı yaklaşık olarak %100 arttı. Bununla birlikte Dogeoin’in fiyatının yaşanan genel düşüş sırasında değer kaybetti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Floki Inu kripto para birimi, Musk’ın Shiba Inu köpeğinin adının Floki olacağını duyurduğu 28 Haziran’da Binance Smart Chain‘de (BSC) oluşturuldu. Dogecoin’den farklı olarak Floki, “proof of mem” tarafından desteklenen deflasyonist bir kripto para birimi olarak tanıtıldı. Mem coin şu anda yalnızca Uniswap ve PancakSwap’ta mevcut ancak ekip, kripto para biriminin merkezi borsalarda da listelenmesini planlıyor.

Öte yandan Musk başlangıçta Mart ayında bir Shiba Inu köpeği satın alacağını tweetleyerek Dogecoin topluluğunda heyecan oluşmasına neden oldu ve Dogecoin’in fiyatı keskin bir şekilde yükseldi.

Şaka Coin’leri

Esasında şaka coin’leri herhangi bir amacı olmayan ve sadece kripto para birimlerine olan ilgiyi arttırmak için piyasaya sürüldüler. Ancak Musk ve Mark Cuban gibi isimlerin desteği ile Dogecoin gibi kripto para birimlerinin farklı bir boyuta geçtikleri görülüyor.

Örneğin; Dogecoin’in geliştirilmesi için çalışan Dogecoin Vakfı çok uzun zaman sonra kısa bir süre önce yeniden faaliyetlerine başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • ender
    1 ay önce

    Dogecoin olduğu yerde sayiyor. Arttigi falan da yok kaç zamandir.
    Neden doğru olmayan haber yapiyorsunuz?

    4