X


Elinde Bitcoin Tutan 27 Kurumsal Şirket! Hangisinin Kaç Bitcoin (BTC)’i Var?

Yeni Bitcoin (BTC) balinaları artık kurumsal yatırımcılar oldu. Gelin piyasanın yeni balinalarını tanıyalım.
23:02
7 Eylül 2021

Geçtiğimiz yıl başlayan kurumsal kripto talebi bu yıl daha da arttı. Hatta bir ülke de resmi olarak bu listeye dahil oldu. Kripto paralara kurumsal olarak yatırım yapan bu şirketlerin bir kısmı enflasyonun negatif etkisinden kurtulmayı umuyor. Ancak Bitcoin (BTC) yaptığı ani hareketlerle enflasyondan daha başka riskler doğruyor. Kurumsal talep kimlerden geliyor, hangisini ne kadar Bitcoin’i var?

Bitcoin Yatırımcısı 27 Şirket

Liste şimdilik 28 ile sınırlı en tepede hepinizin tahmin ettiği gibi MicroStrategy Inc bulunuyor. Şirket fiyatın en dipleri gördüğü günlerde dahi Bitcoin (BTC) almaktan geri durmadı. Hatta bugün yaşanan düşüş sonrasında da Michael Saylor 300 BTC daha aldıklarını duyurdu. Şirketin hali hazırda 108.992 ve bugün alınanlarla birlikte 109.292 Bitcoin (BTC)’i bulunuyor.

MicroStrategy’nin en yakın rakibi ise halen elindeki Bitcoin’leri satmamış olan Tesla’dır. Hatırlarsanız daha önce Elon topluluğu bunları satmakla tehdit etmişti. Elon Musk kendisine yöneltilen sert eleştirilere karşı bazen oldukça acımasız olabiliyor. Şirketin elinde tam 48.000 adet Bitcoin (BTC) bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Galaxy Digital Holdings kripto yatırım şirketleri arasında en büyüklerden kabul ediliyor. Mike Novogratz tarafından kurulan şirketin 16.402 BTC’si var, 2018 yılında 270 milyondan daha fazla zarar eden Galaxy Digital Holdings pes etmedi. Bugün fiyat 2018 yılına göre kat be kat değerli ve Galaxy Digital Holdings daha fazla Bitcoin (BTC) almak için fırsat kovalıyor.

Twitter ve Square INC’in kurucusu Jack Dorsey’de sıkı bir Bitcoin fanatiği, üstelik yakın zamanda popüler sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden kripto bağış dönemi de başlıyor. Jack Dorsey’e ait olan Square INC ilk dörtte yer alıyor. Şirketin elinde tam 8.027 adet Bitcoin (BTC) bulunuyor. Maksimum arzı 21 milyon olan bir varlıktan bahsediyorsak yaklaşık 8 milyar nüfuslu dünyada 8.027 Bitcoin çok büyük bir rakamı ifade ediyor.

Listenin devamında ise Marathon, Coinbase 4’er bin BTC ile sıralamaya giriyor. HUT 8, NEXON, Voyager, Riot Blockchain ve Aker ASA 1000 ile 2800 BTC arasında sırasıyla Bitcoin bulunduruyor. Kalan şirketleri ise şimdilik elindeki varlıklar 18 ile 940 arasında değişiyor.

Bitcoin Yatırımcısı Olan İlk Devlet

El Salvador, ismi kadar havalı bir devlet başkanı bulunuyor. Nayib Bukele çılgın fikrini Miami konferansında duyurmuştu. İlk defa bir ülke Bitcoin (BTC) kullanımına başlayacak ve insanlar kolayca sınır ötesi ödemelerini yapabilecekti. Bugün hayal gerçek oldu, ülkedeki zincir mağazalar dahil tüm para geçen noktalar Bitcoin (BTC) kabul ediliyor. Ülkenin kasası henüz pek dolmuş değil. Şimdilik sadece 500 Bitcoin’leri bulunuyor.

Bugün Bitcoin (BTC) için tarihi bir gün olarak kabul ediliyor. Ulusal ölçekte ilk defa bu denli büyük bir BTC testi yapılıyor. İğneden ipliğe bir ülkede Bitcoin ile alışveriş deneyimleniyor. Tebrikler torunlarınıza anlatacak güzel bir anınız oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar