reklamı kapat

Dolandırıcılar Bu Sefer Ripple CEO’sunu Kullandılar!

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'ı kullanan dolandırıcılara dikkat!
17:00
24 Mart 2020

Kripto para yatırımcıları yaşanan düşüş ile zaten ciddi zarar etmiş olsalar da dolandırıcılar kripto para yatırımcılarının sırtlarından inmeme konusunda oldukça kararlı gözüküyorlar.

Ripple CEO’sunun Sahte YouTube Kanalına Dikkat

Dolandırıcılar yatırımcıları kandırmak için bu sefer Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse‘ın adını kullandılar ve 260.000’den fazla aboneye ulaştılar. Ripple CEO’sunun sözde YouTube kanalı üzerinden yapılan bir duyuruda, CEO’nun bedava 50 milyon XRP dağıtacağı duyuruldu.

Sahte YouTube kanalının bu haberi inanılmaz bir hızla yayıldı ve kanalın abonelerinin sayısı 276.000’in üzerine kadar çıktı. Üyelerin arasında bazı önde gelen Ripple topluluğundan isimlerin olması da Ripple dolandırıcılarının ne kadar başarılı olduklarını gösteriyor.
Aslında kripto para dolandırıcıları bu yöntemleri sık sık kullanıyorlar ve ne yazık ki yıllardır kullanılan yöntemlere hala kanan kişilerin olduğunu bilmek oldukça üzücü. Sadece Ripple CEO’su değil, Litecoin‘in kurucusu Charlie Lee, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de bu gibi sahtekarlıklar için kullanılmış ve birçok kişinin canı yanmıştı.

Dolandırıcıların hiçbir etik veya sınır tanımadığı geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir haberle de kendisini belli etmişti. Normalde kripto para yatırımcılarının parasına göz diken sahtekarlar, bu sefer Covid-19 için yapılacak bağışları bile gözlerine kestirdiler. Covid-19 mağdurları için kripto paralarla yapılacak bağışlarla insanları kandırmaya çalışan dolandırıcılar kısa sürede yakayı ele verdiler ve çok fazla kayıp yaşanmadı.

Buna rağmen dolandırıcılara karşı her zaman tetikte olmanın faydası olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.