reklamı kapat

ABD Bombayı Patlattı: Bitcoin Yine Yükselişe Geçer Mi?

ABD'nin vatandaşlara dağıtacağı toplam yardım 6 trilyon dolar oldu.
08:00
25 Mart 2020

Uzmanlara göre Covid-19 salgınının merkez üssü artık ABD haline geldi ve ABD’nin birçok bölgesinde karantina kuralları uygulanmaya başlandı. Bunun yanı sıra hükümet vatandaşların zarar görmemesi için durmadan yardım paketi açıklıyor ve ilk başta 500 milyar dolar olarak açıklanan bu paketler şu an rekora koşuyor.

Dün alınan bir kararda vatandaşlara ve şirketlere aktarılacak olan toplam paranın 6 trilyon dolar olduğu belirtildi. Bunun 4 trilyon doları Federal Rezerv tarafından karşılanırken, 2 trilyon doları ABD Kongresi tarafından sağlanacak.

ABD 6 Trilyon Dolarlık Paketini Açıkladı: Bitcoin’in Yönü Ne Olacak?

Bitcoin (BTC) 23 Mart tarihinde yapılan sınırsız parasal genişleme duyurusu ile beraber ciddi bir yükseliş elde ederek 6.800 doların üzerine kadar çıkmayı başarmıştı. Dün açıklanan ve en alttaki tweet içerisinden de doğrulanabilecek ek 2 trilyon dolarlık yardım paketi ise lider kripto para birimini yeniden yükselişe götürebilir ve bu sefer kritik direnç de aşılabilir.

Bitcoin sınırlı bir arza sahip ve sadece 21 milyon BTC üretilip piyasaya sürülebilir. Bunun 18 milyonundan fazlasının kazılıp sirkülasyona kazandırıldığı gerçeği ise söz konusu sınırlı arzı daha da ulaşılması güç bir  hale getiriyor. Dünyanın en güçlü ekonomilerinden birisi olan ABD’nin böyle durmadan para basması ise BTC fiyatını şahlandırabilecek bir gelişme.

ABD borsaları dün oldukça olumlu bir gün yaşadı ve bugün bir benzerinin BTC için yaşanması muhtemel.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.