f Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu'nun (SHIB) Gölgesinde PEPE! Memecoinler Arasında Yeni Bir Yarış mı Başladı? › COINTURK

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’nun (SHIB) Gölgesinde PEPE! Memecoinler Arasında Yeni Bir Yarış mı Başladı?

Özet

  • Memecoin piyasasının önde gelen üyelerinden Pepe (PEPE), son 24 saatte yüzde 8,66 yükselerek trend altcoinler arasına girdi.

  • PEPE'nin en büyük iki memecoin olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu'daki (SHIB) yükselişe ayak uydurma eğilimi gösterdiği görülüyor.

  • Her ne kadar yükselişin bir temeli olmasa da balinaların PEPE'ye olan ilgisi ve büyük satın almalar yapmaları yükselişi destekliyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
14:36
12 Ağustos 2023

Kripto para piyasasının hemen hemen geneli, 1.17 trilyon dolara oturan piyasa değeri ile görece küçük çaplı yükselişlerin olduğu durağan seyrine devam ederken altcoin piyasasının meemcoin tarafında ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Piyasaya önemli bir katkısı olmasa da şu anda en trend altcoinler’den Pepe (PEPE) ve CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte kaydettiği yüzde 8,66’lık yükselişle 0,000001338 dolara çıktı ve memecoinler’deki yükseliş dalgasına ayak uydurmaya başladı.

Memecoin Hype’ı ve Pepe (PEPE)

Bir boğa rallisine götürecek her fiyat hareketliliğinde memecoin piyasası her zaman ilgi gören tarafta yer almış, yaşanan ciddi yükselişlerle ilgi odağı olmuştur. PEPE’nin fiyatındaki yükseliş ise bir boğa piyasası hareketliliğinden ziyade haftayı rakipleri karşısında olumlu bir noktada kapatmak amacıyla başta Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) olmak üzere gibi diğer büyük memecoinler’in yaptığı yükselişe ayak uydurmaya dönük bir hareket gibi görünüyor.

PEPE’nin fiyatı Dogecoin ve Shiba Inu ikilisi karşısında tek güçlü alternatif olduğu gerekçesiyle yatırımcılarından ilgi görüyor olsa da proje topluluğunun sadakatini pekiştirmek için henüz ilgi çekici bir yenilik veya kullanım durumu ortaya koyabilmiş değil. Yine de balinaların memecoin’e ilgi gösterdikleri ve olası bir büyük fırsatı kaçırmamak için PEPE’de bir dizi satın alma yaptığı görülüyor.

Popüler zincir üzeri analiz sağlayıcısı Lookonchain, memecoin’e dönük son büyük balina satın almalarından birinde yaklaşık 604 bin dolar değerinde 486 milyar adet PEPE’nin satın alındığını bildirdi.

PEPE Token Emsallerinin Peşine Takıldı

Balinaların gösterdiği ilgi ve bireysel yatırımcıların yönelmeye başlamasıyla PEPE’nin SHIB ve DOGE ile benzer seviyelere gelmiş durumda. Shiba Inu, Layer 2 Blockchain’i Shibarium’un piyasaya sürüleceği heyecanıyla, Dogecoin ise X entegrasyonunun yolda olduğu spekülasyonlarıyla yükselirken PEPE’deki yükselişin bariz bir dayanağı bulunmuyor.

Piyasa analistleri ve uzmanları, memecoin piyasasının en büyük ikilisi DOGE ve SHIB’in fiyatındaki yükselişin devam ettiği sürece PEPE’nin de bu yükselişe ayak uydurma eğilimi göstereceği üzerinde duruyorlar.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI