X


Dogecoin (DOGE) Bile Bunlara Yetişemedi: İşte 2021’in En Çok Kazandıranları

DOGE, 2021'de en çok kazandıranlar arasında kaçıncı sırada?
13:11
3 Mayıs 2021

Kripto para piyasası 2020 yılının son çeyreğinden bu yana neredeyse hiç bitmeyecekmiş gibi bir yükseliş ile yoluna devam ediyor. Bu yükseliş top 10 içerisine bakıldığında da net bir şekilde görülse de asıl durum top 10 dışındaki kripto paralarda ortaya çıkıyor.

DOGE’un Tahtı Çoktan Ele Geçirildi

Kripto para sektörünün dünya çapında binlerce yatırımcıya daha ulaşmasını sağlayan kripto paraların başında şüphesiz Dogecoin (DOGE) geliyor. Elon Musk’ın favori kripto para birimi DOGE, kısa sürede %1.000 üzerinde bir yükseliş elde etti. DOGE’un 2021 yılındaki toplam yükseliş oranına bakıldığında ise bunun %6.000’in bile üzerinde olduğu görülüyor.

DOGE’un yükselişi ne kadar fazla olursa olsun 2021 yılının genel gidişatına bakıldığında bunun bile üzerine çıkan kripto paraların olduğu görülüyor. Bunların başında ise Binance Smart Chain ağı tabanlı BakerySwap (BAKE) yer almakta. CryptoDiffer tarafından yapılan tabloya bakıldığında DOGE’un aslında beşinci sırada yer aldığı ve DOGE’un yükselişi üzerine rekor yükseliş elde eden birçok kripto paranın olduğu görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

2021’in En Çok Kazandıran Kripto Paraları

BAKE, 2021 yılında %35.277 gibi inanılmaz bir yükseliş yaşarken hemen arkasındaki OMI ise %18.102 yükseliş elde etmiş. Üçüncü sırada yer alan VRA ise %8.561’lik yükseliş ile DOGE’yu geçenlerden birisi oldu. Binance Smart Chain’in belkemiği  olarak görülen PancakeSwap ise %6.897 yükseliş ile dördüncü sırada yer almakta.

DOGE, bunun hemen arkasında yer alırken DOGE’un arkasında DENT, MATIC, WRX, PROM, FTM, NKN, WOO, ONE, XVS ve BEPRO yer alıyor. Bu projeler arasından BAKE, CAKE, FTM ve ONE gibi kripto paraların ise kendi ağlarına sahip olduğu veya Ethereum’a rakip ağlarda bu yönde hizmet verdiği görülüyor. Bu da aslında 2021 yılında Ethereum rakiplerinin sükse yaptığını göstermekte.

DOGE, En Büyük 6. Kripto Para

Yükseliş oranına bakılmaksızın toplam piyasa değeri incelendiğinde ise DOGE’un listedeki hiçbir kripto paranın gelmeyi başaramadığı bir yere geldiği görülüyor. DOGE, toplam 49 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve en büyük 6. kripto para birimi konumunda. DOGE’un arkasında Elon Musk veya Mark Cuban gib isimlerin olması ise bunun uzun süre daha top 10 içerisinde yer alabileceğine işaret etmekte.

DOGE fiyatı ise bütün bu yaşananlar nedeniyle inanılmaz volatil bir gidişat sergiledi ve yatırımcıların bu konuda dikkatli olması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar