X


Discord, NFT Planlarını Rafa Kaldırdı!

Discord'un kurucusu ve CEO'su Jason Citron bu hafta başlarında Ethereum tabanlı NFT entegrasyonu planları olduğunu açıklamıştı.
18:06
12 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Discord yaptığı son açıklamalar ile Ethereum tabanlı NFT entegrasyonu planlarını iptal ettiğini kamuoyu ile paylaştı. Discord’un bu panları topluluktan büyük tepki almış ve birçok kişi Nitro üyeliklerini iptal edeceklerini dile getirmişti.

Discord’un NFT Planları

Bu haftanın başlarında, Discord’un kurucusu ve CEO’su Jason Citron, uygulamanın kullanıcı ayarları sayfasının bir ekran görüntüsünü tweetledi. Bu paylaşımda MetaMask ve Wallet Connect gibi dijital cüzdanları bağlama seçeneğine sahip bir ETH logosu vardı.

Ancak çok kısa sürede bu durum topluluktan büyük tepkiler aldı. Topluluğun büyük bir kısmı bazı olumsuz durumlar nedeniyle Citron’dan bu kararından vazgeçmesini istedi. Görünüşe göre bu tepkiler karşılıksız kalmadı.

Ayrıca Reddit’te Discord’un alt dizininde de “Discord geliştiricileri: Lütfen NFT’leri desteklemeyin” etiketli bir konu yedi binden fazla oy ve binlerce yorum aldı. Reddit’te bir kullanıcı NFT ekosistemini açıklamaya çalışırken şu yorumu yaptı:

Kısacası; çirkin sanat için tonlarca para ödüyorsunuz ve tüm bir Amerikan evinin bir gün ila bir hafta içinde kullandığı kadar CO2 ve enerji salıyorsunuz. En çirkin sanat eserleri için.

Planlar İptal Edildi

Her ne kadar tepkiler büyük olsa da Discord’un uzun zamandır kripto para meraklıları tarafından çeşitli projeler etrafında güçlü topluluklar oluşturmak için bir platform olarak kullanıldığına dikkat çekmek gerekiyor. Birçok NFT projesi de buna dahil.

Ancak görünüşe göre Discord şu anda topluluktan gelen geri dönüşleri önemsiyor ve bu sebeple de NFT planlarını rafa kaldırmayı tercih ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar